Yolculuğa Çıkarken Giyilecek Kıyafetler

seyhat01

Sık sık yolculuk yapanlar için giyilecek kıyafetlerin önemi de artıyor. Çok fazla yolculuk yapmayanlar için bu pek zahmetli bir durum değil. Ancak sık yolculuk yapanlar için yolculuğa çıkarken giyilecek kıyafetler seçim anlamında önem kazanıyor.

Yolculuğa çıkarken giyilecek kıyafetler konusunda en çok dikkat edilecek durumlardan bir tanesi rahat ve konforlu kıyafetler seçilmesidir. Özellikle uzun yolculuklarda kıyafetin önemi kendisini iyiden iyiye hissettiriyor. Uçak yolculuğu gibi uzun süreler hareketsiz kalınan seyahatlerde yanlış elbise seçimi yolculuk boyunca insanı rahatsız edebilir.

Yolculuğa çıkarken giyilecek kıyafetler mümkünse vücuda hava aldıran kıyafetler olmalıdır. 3 saatin üzerindeki yolculuklarda vücuda hava aldıran kıyafetlerin giyilmesi önemini yolculuk esnasında hissettiren bir durum. Özel araçla yolculuk yapanlar içinse nispeten daha da rahat kıyafetler seçilebilir. Likralı şort, tayt ve eşofman gibi kıyafetler hem vücudunuzu sıkmayacak hem de terlemenin de önüne geçecektir. Özel araçla seyahat etmenin, aracı bir dinlenme tesisinde durdurup elbise değişikliği yapmak gibi bir artısı bulunmakta. Bunun için özel araçla yolculuğa çıkarken giyilecek kıyafetler konusunda çok daha esnek ve rahat davranmak mümkündür.

Keten pantolonlar, kot ve kumaş pantolonlar vücudu sıkmadığı sürece serin havalarda ve kış aylarında yolculuk yaparken giyilebilecek kıyafetler arasındadır. Bununla birlikte uzun seyahatlerde giyilen pantolon ya da şortun belinizi sıkmamasına da dikkat etmek gerekmekte. Evden çıkmadan önce giydiğiniz elbisenin belinizi sıktığını düşünüyorsanız bu elbiseyi tercih etmemenizde fayda var. Çünkü yolculuklarda tüketilen yiyecek ve içecekler ister istemez karnınızı şişirecektir. Bu durum sizi yolculuk esnasında zor durumda bırakabilir.

Yolculuğa çıkarken giyilecek kıyafetler kadar seçilecek ayakkabı ve terlikler de önemlidir. Yaz aylarında sandaletler, spor ayakkabılar, kış aylarında ise çok ağır olmayan botlar yolculuk esnasında sizi rahat ettirecektir.