YGS’de Heyecanlanmamak İçin… Okuyun.

YGS’de Heyecanlanmamak İçin… Okuyun.
9 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 170 kez okundu.

Ygs ye hazırlanan gençler bu yazı sizin için. Siz de binlerce gencimiz gibi YGS sınavına girip gelecek için soruları kısıtlı bir zaman diliminde çözeceklerdenseniz bu yazımıza göz atmanızda fayda var.

Bir iki yıldır verdiğiniz emeklerinizin,çözdüğünüz soruların, bitirdiğiniz test kitaplarının, konuları anlamak için kafa patlatmalarınızın boşa çıkmaması için şu saatten sonra heyecanınızı bastırmak adına eylemlerde bulunmalısınız. Siz elinizden geleni yaptınız, çok çalıştınız.

Gece gündüz demeden okul-dershane yollarında mekik dokudunuz. Son güne kadar konulara göz attınız.Öncelikle bu yüzden içiniz rahat olsun. Sınavdan düşük not alsanız dahi ‘yeterince çalışmadım’ cümlesini kurup dövünmeyeceksiniz. Kafanızı rahatlatmaya çalışın. Bu sınavın önemli bir olay olduğunu bilin ama dünyanın sonu olmadığını da kendinize kabullendirin. Yalnızca yarınki sınava odaklanıp bütün gününüzü heyecan ve stres yaparak geçirmeyin.

Bu tüm bildiklerinizi karıştırmanıza ya da unutmanıza sebep olunca daha mı iyi olacak? O heyecan ve panikle bildiğiniz konuları unutup yanlış şıklama yapmanız sizi daha çok üzecektir.

Haftasonu ve hava da o kadar kötü sayılmaz. Bir yürüyüşe çıkabilir ya da arkadaşlarınızla kahve içmeye gidebilirsiniz. Müzik dinleyin, film izleyin kısacası size iyi gelecek uğraşlar bulun. Sınav her aklınıza geldiğinde ‘başaracağım’ diyerek kendinizi motive edin.
Unutmayın, siz istedikten sonra başaramayacağınız hiçbir şey yok. Yeter ki stresinizi, heyecanınızı kırın. İçinizi ferah tutun. Aileniz, arkadaşlarınız varsa sevgiliniz size çok güveniyor evet ama önce siz kendinize güvenin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git