Yedi Güvenli Sivilce Akne Engelleme ve Tedavi Yöntemi

Yedi Güvenli Sivilce Akne Engelleme ve Tedavi Yöntemi
10 Mart 2017 tarihinde eklendi, 111 kez okundu.

Sivilce neden çıkar ve nasıl engellenir?

Aslına bakarsanız sivilce – akne oldukça kolay tedavisi olabilecek bir cilt rahatsızlığı. Ancak sivilce oluşumunu etkileyen bir çok faktör bulunduğu için sorunu ortadan kaldıracak mucizevi bir ilaç henüz geliştirilemedi. Sivilce bütünsel tedavi gerektirir: yani tüm bedensel deneyimlerinizi ve psikolojinizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Sivilce tedavisinde bitkisel yöntemler, tropik cilt rejimleri, ilaçlı akne tedavisi uygulanabilmektedir. Peki biz sivilce ile nasıl başaçıkabiliriz? Sivilce kremlerinden, vitamin eksikliğine, ışık tedavisinden fondotene denemediğiniz yöntem kalmadı mı? Bir de sivilce akne tedavisi için engelleyici ve tedavi edici bütünsel yedi yöntem yazımıza göz atın.

Sivilce Engelleyici Bütünsel Yedi Tedavi Yöntemi

1.Su için! Cildinizi nemli tutmasının ve yaşlanmaya bağlı kırışıklıkları önlemesinin yanısıra düzenli şekilde su içmek, sağlıklı cilt hücrelerinin inşası için gerekli besinleri de taşır. Su vücudunuzdaki toksinleri atmanızı sağlar ve sivilceye karşı mücadelenizde önemli bir yer tutar.

Eğer çokta su içme meraklısı değilseniz, çay ve meyve suları da yukarıdaki saydığımız amaçlara su kadar olmasa da hizmet etmektedir. (asitli içeçekler hala zararlı!!) Ve unutmayın su kalorisiz ve risksiz bir içecek ayrıca oldukça da ucuz.

2. Egzersiz yapın. Sivilce ile mücadelemizde cilt temizliğinin önemi ortada. Egzersiz yapmak cilt gözeneklerini içeriden dışarıya temizleyecektir. Egzersiz yaparken terleyeceğiniz için gözenekleri dolduran yapışkan maddelerin dışarı çıkması kolaylaşır. Cildinizi temiz tutmak için:

-Yüzünüzü ve vücudunuzu egzersizden önce yıkayın. Nemlendirici kullanarak yağlanmasını önleyebilirsiniz.
-Yüzünüzü ve vücudunuzu egzersiz yaptıktan sonra yıkayın. En iyi sonucu almak için nemlendirici ve astrenjan kullanmanızı gerekir.

3. Makyaj için mineralli pudra kullanın. Özellikle mineral yağı içeren ucuz makyaj malzemeleri kullanmaktan kaçınmalısınız. Gerçekten minerallerden yapılmış gerçek malzemesi kullanmak cildinizi tahriş etmeyecek. Ayrıca cildinize doğal bir allık ekleyip daha güzel bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır. Bu arada çinkonun cildinizi tamir ettiğini ve güneş ışınlarından koruduğunu unutmayın. Doğal mineraller cildiniz genel kalitesini arttırır.

En iyi sonuç için mineral pudrasını pullanmış ve nemli bölgelerinize uygulamalısınız. Eminim sizde mineral pudrayı yakın zamanda favori güzellik malzemeleriniz arasına ekleyeceksiniz.

4.Kaslarınızı gevşetin. Sabah ve akşam en azından 10 dakika da olsa kaslarınızı gevşetmeniz genel vücut stresi seviyesini aşağıya çekmeniz açısından önemli. Unutmayın stress demek daha çok sivilce demektir!

5. Telefonunuz yüzünüzden uzak tutun. En iyi marka telefon dahi sizin için tehlike olabilir. Telefonların ne kadar çok bakteri taşıdığı hatırlarsanız yüzünüze sürmeniz hiçte iyi sonuçlar doğurmayacaktır. Ayrıca telefonlar yaydıkları radyasyon nedeniyle cilt ısınızı arttırırlar. Açıkçası sivilceler için bundan daha cazip bir artma nedeni düşünemiyorum.  Telefonu yüzünüzden uzak tutarak konuşmak için telefon hoparlör ya da kulaklığını kullanabilirsiniz mesela.

6.Stresten uzak durun. Kendinize dürüst olun. Dünyanın tüm yükü sizin omuzlarınızda değil. Yalnız olmadığınızı hatırlayın. Hobi edinin, kitap okuyun, müzik dinleyin, dua edin, namaz kılın. Stres tetikleyici ortamlarda zorunlu olduğunuz kadar kalın ve hemen uzaklaşın.

7. Sistematik olun. Pes etmeyin, moral bozmayın. Düzenli olarak saydığımız yöntemleri kullanmaya devam edin. Cildiniz kadar eylemlerinize de özen gösterin.

-Cildinizi düzenli olarak yıkayın. Günde üç beş defa yeterli olacaktır.

-Temiz ve hafif lifli cilt temizlik süngerleri kullanın.

-Cildinize uygun temizleyici kullanın. Normal, yağlı, ergen ya da olgun cilt tipine göre seçim yapın.

-Daha derin bir temizlik için astrenjan kullanın.

-En önemlisi cildinize en uygun nemlendiriciyi kullandığınızdan emin olun. Doğru nemlendirici sevilce-akne seviyesini önemli ölçüde azaltacaktır.

Cilt bakımı için size özel bir yöntemleri yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git