Yazlık Keten Şal Çeşitleri

 

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte özellikle türbanlı hanımlar için boğucu günler başlar. Sıcak havaların bunaltmasından kaçınmak isteyenler için hafif kumaş türlerinden üretilen güneşi yansıtacak açık renkli şallar etkili çözümlerdendir.

Keten kumaştan yapılan, vücudu hafif tutan yazlık şal modelleri birçok hanımın bu zamanlarda tercihidir.
Fiyatlarının uygun olması da yazlık keten şalların revaçta olmasına katkı sağlar.

Açık Renk Keten Şallar

Özellikle muhafazakar hanımların günlük kullanım için tercih ettiği düz ve açık renkler yaz ayları için çok kullanışlıdır. Renk seçeneklerinin çok olduğu her kıyafet ile uyumlu keten şallar, yaş fark etmeksizin her bayanın kullanımına uygundur. Hanımların kişisel tercihlerine göre değişik bağlama stillerine de rahatlıkla uyum sağlayıp, göze hitap eden şal modelleri mevcuttur.

Güneşin yakıcı etkisinden kendini korumak isteyen bayanlar, özellikle açık renk şalları tercih etmelerinde fayda var. Bu yaz mevsiminde çiçek desenlerinin, gül motiflerinin sık kullanıldığı keten şal modelleri bu sezona damga vurmuştur. Genç bayanlar için tercih edilen turkuvaz ve açık mavi keten şallar son zamanlarda trend modeller arasına girmiştir.

Keten Şal Seçimi Nasıl Yapılmalı

Keten Şal Eşarplar her yaştan bayan tarafından oldukça kullanılan keten şallar sunduğu çeşitli renk seçenekleri ve model tarzları ile herkes tarafından rahatlıkla  kullanılır. Keten şal almak isteyen kişinin yaşı önemlidir. Gençlerin tercihlerini daha çok açık renkler, mürdüm yeşili ve turkuvaz tonları oluşturmaktadır. Özellikle orta yaş ve diğer bayanlarda siyah ve tonları , kahverengi gibi daha kapalı ve ağır renkler ağır basmaktadır. Diğer önemli bir yönde takılacağı gündür. Eğer günlük kullanım için bakıyorsanız, çok abartı durmayan koyu tonları tercih edebilirsiniz. Özel gün ve davetler için düşünülen eşarplarda kıyafet önemlidir. kıyafete uygun seçilmesi gereken keten eşarplar tamamlayıcı olmalıdır. Renk uyumu sağlanan eşarp ve abiyeler özel günlerinizde sizi daha mutlu edecektir.

Yazlık keten şal modelleri kıyafet ve teninize uyumlu olduğu zaman size şık ve zarif bir duruş kazandırır. Kendi zevk ve tercihlerinize uygun size en çok yakışan

seçebilirsiniz.