Yanak Yağları Nasıl Erir? Yüz Zayıflatma.

Yanak Yağları Nasıl Erir? Yüz Zayıflatma.
3 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 1.393 kez okundu.

Yanak yağları yani yüz yağları  aslında sadece şişman bayanların değil zaman zaman zayıf bayanlarında canını sıkabilir. Yüz zayıflatma veya yanak zayıflatma mümkün müdür?

Bu durum daha çok genetik ve kafa yapısına bağlı olarak görülse de bazı küçük işlemlerle çözüm bulunabilir. Aslında vücut için yapılan egzersizler, beslenme alışkanlıkları ve diyetler bir süre sonra yanak yağlarında da zayıflamaya yol açacaktır.

Beslenme alışkanlıklarında lifli sebze ve meyveler tercih edilmelidir. Bununla beraber şeker ve protein ağırlıklı gıdalar terk edilmesi gerekir. Vücuttaki aşırı su ve tuz kaybı ile yanaklarda şişme ve yağlanma olur. Bu yüzden günde ortalama bardak ve üstü su içilmesi gerekir.

Bununla beraber yanaklardaki yağlanmanın önlenmesi için bazı zararlı kozmetik malzemeleri ve ilaçlar kullanılmamaya çalışılmalıdır.

Alkol vücutta su kaybına yol açmakta ve su emilimini hapsetmektedir. Bu durumda ister istemez yanaklarda şişmeye yol açar. O nedenle alkollü ve kafeinli gıdalardan her zaman uzak durulması gerekir. Yanak yağlarından kurtulmak istiyorsanız siz de evdeki bazı doğal gıdalardan maske üretebilirsiniz.

Zeytinyağı ve limon suyu doğal yollardan etki sağlayan gıdalardandır.

Bu ikisini karıştırarak bir karışım elde edebilir düzenli bir şekilde kullanarak yüz zayıflatmada  etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git