Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Olur

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Olur
29 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 190 kez okundu.

Yağlı bir cildiniz varsa ki yağlı cilt bakımı çok zordur ve bir türlü buna bağlı olarak ortaya çıkan sivilce ve siyah noktalardan kurtulamıyorsanız size birkaç ufak tüyomuz var sevgili okurlar.
Cildinizi günde bir kez temizlemek yeterlidir. Zira günde 3-4 kez yapılan temizlik cildin yağ dengesini bozacaktır.

Cildi, cilt yapınıza uygun bir nemlendirici kullanarak temizleyip ardından ılık suyla yıkamalısınız.

Cilt temizleme toniği kullanıyorsanız alkolsüz olmasına dikkat edin hatta toniğinizi soğuk bir alanda bekletirseniz cildinize sürüldüğünde ferahlık hissi verecektir.

Uygun bir peeling ürünüyle cilde haftada ikiyi geçmemek üzere yağlı cilt bakımı yapabilirsiniz. Yoğun günlerde makyajı temizlemek tam bir külfet gibi gelebilir fakat üşenmeyin ve muhakkak yüzünüzün temizliğini yapın. Aksi takdirde ertesi gün daha büyük bir temizliğe girişmeniz gerekebilir.

Haftada bir kez yağlı cilt gözeneklerinizi derinlemesine temizleyecek kaliteli bir maske uygulayın. Bu sivilce ve siyah nokta oluşumunu engeller.

Tükettiğiniz gıdalara dikkat edin. Eğer çok fazla yağlı yiyecek tüketiyorsanız (kızartma, cips, çikolata vs.) daha dikkatli davranmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü ciltte ve dolayısıyla saçlarda oluşan aşırı yağlanmanın en büyük sorumlusu tüketilen fazla yağlı yiyeceklerdir. Bunlar yerine vitamin ve mineraller açısından zengin sebze ve meyve tüketirseniz daha sağlıklı ve bakımlı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Cilde içeriden bir destek vermek için bol bol su için. Hatta bunu günde en az 3 litre suya çıkartın. Ciltte oluşan sivilce ve siyah noktalarla oynamayın. Aksi takdirde iz veya çukur kalma ihtimali olacaktır ki bunun olmasını tahminimce hiç istemezsiniz.

Eğer bunlara rağmen sivilce şikayetlerinizin geçmemesinden şikayetçi iseniz bir dermatoloğa başvurmalısınız.

Yazan:Gamze GÜNBEK

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git