Tırnak Süsleme Sanatı – Nail Art

Tırnak Süsleme Sanatı – Nail Art
12 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 71 kez okundu.

Tırnaklar, kadınlar için son derece önemli. Son yıllarda alışılagelmiş oje ile boyama teknikleri dışında İngilizcesi Nail Art olan ve tırnak süsleme sanatı olarak Türkçeye çevirebileceğimiz yeni bir akım kadınların tırnaklarını süslüyor.

Tırnak süsleme sanatı, iki veya daha fazla renk kullanarak tırnaklar üzerinde çeşitli şekillerin yapıldığı bir boyama şekli. Bu şekiller eğer istenirse tüm tırnaklarda aynı ya da her tırnak üzerinde farklı şekillerde yapılabiliyor. Burada önemli olan nokta ise her tırnağın birbiriyle olan ahenginin bozulmaması. Her tırnak üzerinde birbirinden farklı çok fazla renk kullanılması, görünüş olarak insanlara hoş gelmeyebilir.

Tırnak süsleme sanatında kullanılan en bilindik yöntem kişinin her tırnağa kendi çizin kabiliyeti doğrultusunda şekiller yapması. Bu yöntem hem kolay hem de uzun süre yapınca hızlı bir şekilde yapılması mümkün oluyor. Ancak daha profesyonel görünen süslemeler için biraz daha farklı yöntemler kullanmak gerekiyor.

Bize ait bir süsleme sanatı olan Ebruli sanatına benzer bir yöntemle tırnakları süslemek son derece basit ve pratik. Bunun için 3 parmak derinliği ve bir su bardağı kadar ağzı olan herhangi bir kap kullanılabilir. Bu kabın içine su dolduruyoruz. Dikkat edeceğimiz nokta parmağımızı bu kabın içine soktuğumuzda suyun taşmaması olacaktır. Makyaj ürünleri satan mağazalarda kolaylıkla bulabileceğimiz ve istediğimiz renkte olan tırnak boyalarını bu yöntemde kullanabiliriz.

Bu boyaların iç kısımlarında kendi fırçaları bulunmaktadır. Bu fırçanın üzerine aldığımız boyayı suyun üzerine hafifçe dokunduruyoruz ve suda bir nokta çıkmasını sağlıyoruz. Biraz bekledikten sonra bu boyanın yüzeyde genişlediğini göreceksiniz. İkinci boyamızı da bir nokta olacak şekilde suya dokunduruyoruz ve yayılmasını bekliyoruz. Eğer üçüncü bir renk kullanacaksak aynı şekilde onu da yapıyoruz. Daha sonra parmağımızı yavaşça suyun içine sokuyoruz. Parmağımızı suyun içinde bekletirken bir fırça yardımıyla boyayı yavaş hareketlerde çeşitli şekillere sokuyoruz ve yaklaşık 30 saniye bekletip sudan çıkartıyoruz. Boyanın bütün parmağımıza yapıştığını göreceğiz ve tırnağımızın dışında kalan bölgeleri boya kurumadan temizleyeceğiz.

Bu tekniğin zor tarafı bu aşamaları her bir tırnağımız için tekrarlamak olacaktır. Ama sonucunda gerçekten profesyonelce yapılmış göz alıcı tırnak süslemelerine sahip olacağız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git