Tesettür Gelinlik Modelleri

tesetturgelinlik01

Tesettürlü bayanlar için hazırlanan tesettür gelinlik modelleri şık bir görüntü sunmakla kalmıyor bunun yanında muhafazakâr kesim için de son derece uygun olmasıyla biliniyor. Tesettür gelinlik modelleri arasında en öne çıkanlar ise kabarık modeller ve prenses gelinlik modelleri.

Hangi tesettür gelinlik modelini tercih ederseniz edin, eğer gelinliğinizi sadelikten kurtarmak istiyorsanız mutlaka dantel işlemeler ve taş süslemeler de kullanmaya özen gösterin. Bu sayede gelinliğinizi çok daha şık bir hale getirebilirsiniz.

Kabarık gelinlik modelleri yıllar geçse de özelliğinden ve teme şeklinden hiçbir şey kaybetmeyen bir gelinlik modeli. İster tesettürle ister tesettürsüz olarak bu gelinlik kolay bir şekilde kullanılabilir. Gelinliğin bayanların en çok hoşuna giden yanı ise rahat bir gelinlik olması. Gelinlik denince de akla ilk gelen model kabarık gelinlik modelidir. Bazı bayanlar bu modeli daha ihtişamlı olduğu için tercih etmektedirler. Bununla bir kilo problemi olan bayanlar da bu gelinlik modelini ilk sırada değerlendiriyorlar.

Prenses gelinlik modelini tercih eden bayanlar genellikle ince ve atletik bir vücuda sahip olan bayanlar. Prenses gelinlik modelleri vücudu sardığı için zayıf bayanlar tarafından tercih edilmekte. Prenses gelinlik modelleri arasında tercih edilen model ise baş kısmından aşağıya doğru uzanan kuyruklu model. Bununla birlikte üst bölgesi tamamen dantel işlemeli olan prenses gelinlikler de tercih edilebilir.

Gelinlik alacak olan bayanlar için yapılabilecek en önemli tavsiyelerden bir tanesi bu konuda rüküşlükten uzak durmak olacaktır. Gelinlik üzerinde bulunacak gereğinden fazla büyük ve çok sayıda taş, sizi rüküş yapabilir. Bununla birlikte tesettür gelinlik modelleri seçerken uçuk renklerden de uzak durulması tavsiye edilmekte. Ayrıca düğün yapılacak olan mekânın kapalı ya da açık bir mekân mı olacağı da gelinlik alırken değerlendirilmelidir. Zira kapalı ve bol ışıklı mekanlardaki düğünlerde gelinliğin üzerinde bulunan taşlar beklenenden çok fazla parlayarak insanları rahatsız edebilir.