Tablet Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tablet Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
5 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 144 kez okundu.

Tablet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekiyor

Herkes mutlaka kendisine bir tablet almak istiyor. Eskiden masa üstü bilgisayarları varken, ben bunu nasıl taşıyacağım, imkansız bir şey derken, bu sefer laptop bilgisayarları çıktı.

Laptop bilgisayarları bir süre, çok işe yaradı ve herkes her yere taşıyabiliyordu, fakat zamanla bunlarda ağırlaşmaya başladı ve herkes şikayet ediyordu, daha hafif laptoplar üretilemez mi veya teknoloji gelişse de hafif bir şeyler çıksa derken, tabletler çıktı. Hafif, çantanıza giren ve yine her şeyi yapabiliyorsunuz fakat tablet alırken dikkat etmeniz gereken bazı konular var.

Hafif ve işe yarar aletler, fakat her şeyde olduğu gibi, bunlarda da dikkat edilecek mutlaka noktalar oluyor. Bunların üzerinde kısaca duralım.

Tablet alırken, garantisinin ve satış sonrası desteğin olup olmadığını kontrol edin.

Tablet alırken, ne çok ucuz olsun nede çok pahalı ama nereden aldığınıza dikkat edin.

Tabletlerin çözünürlüğü her zaman yeterli olmalı. Artık eskisi gibi tek çekirdekli tabletler yok, tek çekirdekliler satılmıyor ve çift çekirdek ve üstünde satışlar yapılıyor.

Tabletlerde mutlaka arttırabilir hafızalar şart, bu yüzden alırken, hafızasına dikkat edin ve arttırabilip arttıramayacağınızı kesinlikle sorun.

Tablet almak güzel bir şey ve herkes kullanabiliyor, hatta eğitim kurumlarında bile bütün öğrenciler artık tablet kullanıyor, fakat nereden, nasıl ve ne kadara aldığınız çok önemli.

Her teknolojik bir aletin çok pahalı olmasına gerekmiyor ama çok ucuz olması da zararlı olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git