Sivilce Çıkmasını Engelemek İçin Bunları Okuyun

Sivilce Çıkmasını Engelemek İçin Bunları Okuyun
29 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 187 kez okundu.

Sivilcelerden kurtulmak  ve Sivilce Çıkmasını Engelemek için öncelikle cilt temizliğinize önem vermeniz gerekiyor.

Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa, cildi fazla tahriş etmeden düzenli olarak yıkamak bunun ilk adımı olacaktır.

Unutmayın ki deri yapısının korunmasındaki ilk adım, derinin doğru bir şekilde temizlenmesidir. Bu şekilde gözeneklerinizi tıkayan kirlerden kurtulursunuz. Kullandığınız kozmetik ürünlerin sivilceyi besleyici özellikte olmamasına dikkat etmeniz de gerekiyor.

İnsanın kendisini engellemesini çoğu zaman mümkün olmuyor evet ama sivilcelerinizi asla sıkmayın. Çünkü sivilceyi sıktığınızda onu yok etmek yerine hem yaraya neden oluyor ve iz bırakıyor hem de sivilcelerin iltihaplanarak yayılmasına yol açıyor.

Cildi nemlendirmek ve cildi toksinlerinden arındırmak için buhar banyosu da yapabilirsiniz. Bu şekilde gözeneklerinizin açılmasını sağlayarak, cildinizin nefes almasına yardım etmiş olursunuz.
Uyku düzeni de bu noktada önemli bir faktördür.

Hormonların aktivitesini düzelttiğinden her gece en az 7 saat uyumaya çalışmalısınız. Düzenli ve derin uykuda hormonlar dengeleniyor ve cilt kendini yeniliyor.

Uyku esnasında yükselen büyüme hormonu salımı ve stres hormonunun azalması cildin ölü tabakasından kurtulup pürüzsüzleşmesini sağlıyor.
Bol bol su içmek ise cildin esnekliğini arttırıyor ve atıkların gözeneklerden çıkmasına yardımcı oluyor.

Yatmadan önce ise makyajınızı mutlaka temizleyin. Biliyorsunuz ki cildimizin geceleri yaptığı en önemli iş kendini yenilemektir. Makyajla uyumak cildinizin nefes almasını,yenilenmesini engelliyor ve cildinizin zarar görmesine sebep oluyor.

Düzenli olarak küçük egzersizler yapın. Çünkü düzenli egzersiz, vücut sağlığını artırırken stresi de azaltıyor. Ciltteki kan dolaşımını ve hücrelerin oksijen alımını arttırıyor. Bu sayede akne oluşumu azalır ve olası diğer cilt sorunları da engelleniyor.

Cildinizin daha çok yağ üretmemesi için mutlaka size uygun bir nemlendirici kullanmanızı öneriyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git