Sınavlardan Önce Neler Yapılmalı?

Sınavlardan Önce Neler Yapılmalı?
17 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 96 kez okundu.

YGS‘ye sayılı günler kala öğrencilerde sınav kaygısı ve heyecanı had safhada. Heyecandan bildiklerini unutuyor,seneye hazırlanmayı kafaya koyuyorya da bir karamsarlık üzerine çöküyor.

Bu gerginlikten, sinir ve stresten uzaklaşmak için sınavdan önce yapılması gerekilen birkaç nokta var. Sınavın içeriği ne olursa olsun, bir gece öncesinde ilişkili konu üzerinde çalışmalara son verilmelidir. Son ana kadar beyninize bir şeyleri hatırlatmaya çalışırken bildiklerinizi de karıştırabilirsiniz.

Sınava iki gün kala çalışmayı sizi yoracak hareketlerde bulunmayın.Sınavdan önceki gece ılık bir duş alın ve erkenden yatın.Sabah çok rahat uyanacaksınız. Her türlü olumsuz düşünceden uzaklaşmaya çalışın ve o anda en önemli şeyin geleceğinizin olduğunu unutmayın. Motivasyonunuzu düşürecek insanlarla muhabbet etmeyin. Eğer ki sınav yeri tam olarak bilinmiyorsa,sınavdan bir kaç gün önce bu yeri bulup öğrenirseniz de sınav günü geç kalma stresiniz olmayacaktır. Sınav gününden önce, o gün metobolizmanın tepki vermesine sebep olacak yağlı, ağır ve çok soğuk yiyeceklerden uzak durmak gerekir.

Zihninizi açacak protein dolu bir kahvaltı yapmayı ihmal etmeyin. Sınav esnasında rahatsiz edecek giysiler giymeyin. Sınavda yanınıza aldığınız suyu sıraya değil sandalyenize koyun.Optiğinizin ıslanması durumunda problem yaşayabilirsiniz.
Biz geleceğimiz olan sizlere fazlasıyla güveniyoruz, siz de kendinize güvenin.Kazanmak da kaybetmek de sizlerin elinde…

Yazan : Gamze GÜNBEK

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git