Saç Dökülmesini Önlemek İçin Doğal Yöntemler

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Doğal Yöntemler
15 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 69 kez okundu.

Saç dökülmesini önlemek için piyasada bulunan ve içerisinde çok çeşitli kimyasallar olan ürünleri kullanmak bazen ters etki yaratarak dökülme süresini hızlandırmakta. Bu durum her bünyenin bu tarz ürünlere karşı aynı tepkiyi vermemesinden kaynaklanan bir durum. Bunun yerine saç dökülmesini önlemek için kullanılabilecek pek çok doğal yöntem bulunmakta. Bu yöntemlerden bir tanesi de hemen hemen her evde bulunan sarımsak ve zeytinyağı kullanmak.

Gün içinde saçlardan birkaç tel kopması mümkündür. Ancak saçınızda bariz bir şekilde seyrekleşme olduğunu gözlemliyorsanız bu normal bir durum değildir. Saç dökülmelerinin ana sorunu saçın ihtiyacı olan vitamini alamamasıdır. Bu sebeple yetersiz kalan vitaminleri saça vermek gerekmekte. Saç için en önemli vitamin E vitamindir. Bu vitamin ise sarımsak ve zeytinyağında bulunmakta. Bu iki ürünü kullanarak saçınız için bir bakım maskesi oluşturabilirsiniz.

Bu maskeyi hazırlamak için ihtiyacınız olan 10 diş sarımsak. Bu sarımsakları ezip püre haline getirdikten sonra üzerine 1 çay kaşığı zeytinyağı dökünüz. Bu maskeyi bir kabın için buzdolabında saklayabilirsiniz. Her gün bir fırça ile saç diplerine uygulayınız. Saçınıza bu maskeyi uyguladıktan sonra 1 saat kadar saçınızda kalmasına dikkat ediniz. Sonrasında ise saçınızı durulayabilirsiniz. Sarımsak kokusundan rahatsız oluyorsanız, karışımı hazırlarken içerisine biraz lavanta yağı da katabilirsiniz. Lavanta yağının kokusu sarımsağın kokusunu bastıracaktır.

Bu maskeyi her gün uygulamanız gerekiyor. Sürekli olarak uyguladığınız takdirde bir süre saçlarınızdaki değişimi fark edeceksiniz. Saç telleriniz kalınlaşmaya ve saçlarınız eskisinden bir şekilde çıkmaya başlayacaktır. Bu bakım maskesinin uygulanmasına son vermek tamamen sizin elinizde. Eğer saçlarınızın yeterinde gürleştiğini düşünüyorsanız uygulamayı bitirebilirsiniz. Tamamen doğal yöntemlerle hazırlandığı için bu maskenin size herhangi bir zararı bulunmakta.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git