Pırlantalı Kadın Saat Modelleri

Pırlantalı Kadın Saat Modelleri
11 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 163 kez okundu.

Pırlanta, bayanlar için şıklığın sembollerinden bir tanesi. Tamamen pırlantadan oluşan takılar kadar üzerindeki küçük bir pırlantaya sahip aksesuarlar da bayanların ilgisini çekmekte. Kimi bayan için üzerinde bolca pırlanta bulunan takılar daha cazipken, kimileri için daha kibar göründüğünü düşündükleri küçük pırlantalı takılar daha cazip.

Günümüzde saat, kadın erkek herkesin ihtiyacı. Ancak saatleri bir aksesuar olmaktan çıkarıp birer takıya dönüştürmek için üzerlerine ufakta olsa bir pırlanta yerleştirmek yeterli oluyor. Pırlantanın kadını şıklaştıran etkisi bu saatlerle birlikte bir defa daha ortaya çıkıyor.

Geçtiğimiz yazın modası, kadınların kullandıkları erkek saatleri büyüklüğündeki saatler halen kullanılmaya devam ediyor. Ancak bu saatlerin daha net çizgilerle erkek saatlerinden ayrılması ise üzerlerine yerleştirilen pırlantalar sayesinde mümkün oluyor. Büyük saatler üzerinde küçük pırlanta taşlar çok da fazla fark edilmese de kadınların bu saatleri kollarında taşımaları her zaman için ilgi çekmelerine sebep olmakta. Bu kadar ilgi çeken saatler üzerinde bulunan pırlantaların da gözden kaçması pek mümkün olmuyor.

         Zen Pırlanta

               Rolex

             BlancPain

        Zen Pırlanta

 

 

 

 

 

 

 

       Zen Pırlanta

        Zen Pırlanta

                Rolex

                Rolex

 

 

 

 

 

 

Pırlantalı saatlerin üzerlerinde bulunan pırlantaların boyutları ve ağırlıkları farklılık göstermekte. Bayanlar, kendi göz zevklerine ve bütçelerine hitap eden bu saatleri, seçkin pırlanta mağazalarında bulabilirler. Ortalama bir kadın saatinin üzerinde bulunan pırlantanın ağırlığı 0.15 ile 2.20 karat arasında değişiyor. Bu pırlantalar genellikle saatin ya sayısal işaretçilerinin yerine ya da kadranın dış kısmını çevreleyecek şekilde saat üzerine yerleştiriliyorlar. Bu yerleşim şekilde saatin üzerinde kullanılan pırlantanın ağırlığını da belirliyor.

Pırlantalı saatlerin değerini arttıran en önemli unsurlardan bir tanesi de elbette saatin içerisinde kullanılan mekanizma. Üzerinde pırlanta olmayan pek çok bayan saati, içerisinde kullanılan mekanizmanın markası ve kalitesi doğrultusunda pırlantalı saatlerden bile pahalı olabiliyor. Bu saatlerin üzerinde birde pırlanta eklenince fiyatları 9 Bin TL’ye kadar ulaşabiliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git