Oscar de la Renta 2016 Gelinlik Modelleri

Oscar de la Renta 2016 Gelinlik Modelleri
9 Mart 2016 tarihinde eklendi, 774 kez okundu.

1932-2014 yılları arasında yaşamış ünlü modacı Oscar de la Renta gelinlik modelleriyle hala isminden söz ettirmekte.  CFDA(Amerika Moda Tasarımcıları Konseyi) ömür boyu başarı ödülü ve Amerikan Moda Eleştirmeni gibi ödüllere sahip modacı, birçok ülkede, dünya çaplı tanınan bir marka. Gelinlik tasarımında en çok göze çarpan modellerini incelemek gerekirse:

Kuyruklu, dar kesim gelinlikler:

Oscar de la Renta 2016 Gelinlik Modelleri

Gelinliğin kendisi dar kesimli bir yapıya sahipken, arka kısımda oluşturulan heybetli ve uzun kuyruk detayıyla hareketlendirilmiş tasarım; masalsı bir görünümün yanı sıra sadelikten taviz de vermiyor. Gelinlik üzerinde herhangi bir işlemeye rastlanmazken, saten kumaşla oluşturulan tasarımda, göğüs bölgesindeki taşlı ve gümüş renkteki aksesuar göze çarpıyor. Kullanılacak yapraklı beyaz güllerle, kişiye inanılmaz modern ve aynı zamanda zarif bir görüntü veren gelinlik, kesinlikle zayıf bayanların tercih etmesi gereken modellerden.

Prenses kesim, eldiven detaylı gelinlik:

Oscar de la Renta 2016 Gelinlik Modelleri

Modacının tüm koleksiyonlarında görülen masalsı detaylar bu modelde de karşımıza çıkmakta. İpek şifon kumaşlar kullanılarak oluşturulan bu gelinlikte, işleme yahut taş detayları görülmüyor. Etek kısmının kumaş iskeletiyle kabartıldığı modelde, tüylerle kaplanmış düşük omuzlar ve transparan kumaşlı dirseğe kadar uzanan eldivenler en çok dikkat çeken detaylar arasında. Göğüs bölümünde kumaşın düz değil de katlamalı toparlandığı görülürken, kuyruk detayı ise görülmemekte. Armut tipi vücuda sahip bayanların es geçmemesi gereken Oscar de la Renta prenses kesim gelinlik modeli, olabildiğince ihtişamlı takılarla kullanmak daha güzel olacaktır. Elmas kullanımının yeterince hoş duracağı modelde, gelin çiçeği olarak beyaz lale kullanımı da önerilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git