OLGUN BİR KIZ MISIN YOKSA ŞIMARIK MI?

OLGUN BİR KIZ MISIN YOKSA ŞIMARIK MI?
25 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 233 kez okundu.

Kadınlarda olgunluk bazılarında yaşla, bazılarında kişilikle alakalıdır. Bazılarımız çok küçük yaşlarda bile olgun bir birey olurken bazılarımız küçük bir kız çocuğu gibi şımarık kalır.

Bu durumu kıyaslama yoluna giderek açıklayacak olursak bir çok faktör çıkacaktır önümüze.

Mesela olgun kızlar aklındakileri sizinle paylaşır ve çözüm önerisi ararlar. Şımarık kızlar ise birlikte oldukları erkeklerin ne düşündüklerini anlamasını beklerler.

Olgun kızlar, ne giydiklerine bakılmaksızın seksi olduklarını bilirler, şımarık kızlar daha seksi görünmek için açık kıyafet giyinmeyi tercih ederler.

Olgun kızlar maddi anlamda size her ne kadar ellerini ceplerine atmanıza izin vermeseniz de size destek çıkmaya hazırdırlar. Şımarık kızlar ise, sessizce etrafa bakınarak erkeklerin hesabı ve diğer her şeyi ödemesini beklerler. Şımarık kızlar tıpkı bir bebek gibi korunup kollanmak ve her şeyin kendileri için yapılmasını isterler.

Oysa olgun bir kız, karşısındaki erkeğin onlara bir şeyler ısmarlamasına izin verecek güvene sahip olmasına rağmen, genellikle hesabı ödemek konusunda oldukça isteklidir, ona saygı duyduğunuz ve onu sevdiğiniz için sizinle olur, paranız için değil.

Olgun kızlar kendileri dışında hiç kimseye ihtiyaç duymadan yaşayabilecek güce sahiptirler. Şımarık kızlar etrafında her konuda işlerini halledebilecek birisini isterler.

Olgun kızlar ne zaman durmaları gerektiğini bilir ve çakır keyifken o bardağı elinden bırakır. Şımarık kızlar kontrolsüzce sarhoş olup kusarlar, kendilerini kaybederler,ne söylediklerini bilmezler.

Olgun kızlar kendini geliştirmenin önemini bilirler. Bunun için çoğu zaman kitap okur, araştırmalar yaparlar. Şımarık kızlar evlilik programları gibi leş televizyon programları izler.

Olgun kızlar ne hakkında konuşmaları gerektiği bilirler ve bir diyaloğu canlı tutabilirler. Şımarık kızlar boş ve gereksiz mevzulardan bahsederek karşılarındaki erkeği sıkarlar.

Olgun kızlar sizin yanınızda canları ne isterse yerler. Şımarık kızlar yalnızca salata yiyerek ‘cici kız’ havası takınırlar.

Olgun kızlar hayatın farklı yönlerini de keşfetmeye çalıştıkları için yeniliklere açıktırlar. Şımarık kızlar ise,bildikleri şeye kitlenirler ve yeniliklere asla adım atmazlar.

Yazan : Gamze GÜNBEK

http://www.bakimlikadiniz.com

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git