Nur Yerlitaş 2017 Abiye Modellerine Göz Atmalısınız

Nur Yerlitaş 2017 Abiye Modellerine Göz Atmalısınız
4 Mart 2016 tarihinde eklendi, 1.708 kez okundu.

Benim Stilim adlı yarışmanın jüri üyesi ve moda tasarımcısı Nur Yerlitaş, her yıl olduğu gibi, bu yıl da piyasaya sürdüğü abiye modelleri modanın nabzını yakından tutuyor. Bu seneye damgasını vuracak Nur Yerlitaş abiye modellerinden birkaçı ise şu şekilde:

Nur Yerlitaş Transparan ve işleme detaylı abiyeler:

nur-yerlitas-2016-abiye-modelleri-islemeli

                Göğüs bölgesi başta olmak üzere; sırt, bacak gibi bölgelerde kullanılmış transparan kumaşlar üzeri taşlarla işlenen çiçek figürleri Yerlitaş’ın koleksiyonunda bir hayli yer kaplamakta. Yırtmaç detayları da görülen bu abiyelerde, balık kesim etek uçları üzeri dantelli işlemeli abiyeler de bu sezonun modasına yön verecek cinsten. Daha seksi ve kadınsı bir görünümü vurgulayan modeller, özellikle fit yapılı, zayıf bayanların tercihi olacak gibi.

Nur Yerlitaş Büyük beden abiye modelleri

nur-yerlitas-2016-abiye-modelleri-buyuk-beden

                Markaların genel olarak zayıf kadınlar için abiyeler ürettiğinin farkında olan Yerlitaş, bu soruna da bir çözüm getiriyor. Saten kumaşlarla, tek renkli dizayn ettiği abiyeler, fazlalıklarıyla başı dertte olan bayanların bir numaralı yardımcısı. İşlemelerin kullanılmadığı ya da azami miktarda kullanıldığı modelde, transparan detaylar görülmemekte. Siyah, lacivert gibi; kişiyi olduğundan daha zayıf gösteren renkleri öne çıkaran Yerlitaş, her kadının şık olabileceğini oluşturduğu kreasyonla kanıtlıyor.

Nur Yerlitaş Kapalı abiye modelleri

                Abiye konusunda oldukça sınırlı seçeneklere sahip kapalı bayanların imdadına yetişen Yerlitaş, Osmanlı figürlerini abiyelerine yansıtıyor. Özellikle dantel abiye modelleri ve taş detaylarının yoğunlukta olduğu modelde, iki parçalı abiye modelleri de görülmekte. İşlemeli abiye modelleri, motifli bir ceket ve aynı renkli, aynı işlemelere sahip balık kesim bir eteği birleştirmiş model üzerinde görkemli, taç benzeri, taş detaylı bir eşarp kullanan Yerlitaş, bu sezonda kapalı bayanları da modayla buluşturuyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git