Nasıl Sosyal Medya Fenomeni Olunur?

Nasıl Sosyal Medya Fenomeni Olunur?
8 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 153 kez okundu.

Günümüzün neşe kaynağı olan sosyal medya fenomenleri, insanları kırıp geçiriyor. Bunun yanı sıra büyük bir kitleye ulaşıp kısa sürede çok büyüyebiliyorlar.

Bazen içinizden “Bende fenomen olmak istiyorum!” demişsinizdir. Bu sorunu çözecek kısa kısa bilgileri derledik;

1- Sosyal medya hesaplarınızda kendi şahsi adınızı kullanmayın. İlgi çekecek, gülünç isimler kullanabilirsiniz. Bu size kolay tanınmanıza yardımcı olacaktır.

2- İlgi çekecek paylaşımlarda bulunun ve kimsenin akıl edemediği paylaşımlar yapın. Bu sizi diğer fenomenlerden ayıran en önemli etken olacaktır.

3- Takibe takip yaparak kitlenizi arttırabilirsiniz. Bunu yaparken anasayfayı beğenme veya RT’leme gibi unsurlardan kaçınmanız, popüleritenizi arttıracaktır.

4- Hazır cevaplı olun ve THUG LIFE yapın. Şuanda çok meşhur olan THUG LIFE bkz; “hazır cevaplılık, laf sokma” günümüzde çok popüler ve genellikle bir çok sayfada yer almakta. Sizde hazır cevaplılığınızı konuşturarak kitlenizi büyültebilirsiniz.

Fenomen olmak için önemli olan beklide 4 temel unsurlardan bahsettik. Gerisi sizin hayal gücünüze ve kitlenize bağlıdır. Unutmayın, ne kadar çok takipçi, o kadar çok ilgi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git