Kışın Nasıl Kıyafetler Giyilir?

Kışın Nasıl Kıyafetler Giyilir?
13 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 201 kez okundu.

Yaşantımız boyunca her kış aynı soğuklukta geçmiyor. Hatta bazı kışların nasıl geçtiği anlaşılmıyor. Doğru dürüst kar bile yağmadığı kışlar oluyor. Bu sebepten bir önceki kış havaların soğuk olması yüzünden giyilen kışlık elbiseler bu kış çok ağır gelebiliyor. Ancak genel anlamda kışın soğuk ya da ılık olması fark etmeksizin giyilen çeşitli kıyafetler var. Peki, kışın nasıl kıyafetler giyilir?

Kış aylarının olmazsa olmaz kıyafetleri arasında kadife pantolonlar en üst sıralarda yer alıyor. Bunun sebebi ise bu pantolonların soğuğa ve özellikle rüzgâra karşı koruyucu olmaları. Bununla birlikte kadife pantolonlar insan vücudu üzerinde de ağırlık yapmıyor. Ancak kış günleri yağmura ya da kara maruz kalıp kadife pantolonunuz ıslanırsa işte o zaman ağırlaşacaktır. Bu yüzden kadife pantolonunuzun özelliğini kaybetmemesini istiyorsanız ıslanmamasına özen göstermeniz gerekmekte.

Kazaklar da kış aylarının olmazsa olmazları arasında. Özellikle balıkçı yaka kazaklar sizi sıcak tutacaktır. Bu kazakları çok soğuk havalarda giyebileceğiniz gibi serin kış aylarında da tercih edebilirsiniz. Güneşli havalarda mantonuzu elinize aldığınızda bu kazaklar yine sizi korumaya devam edecektir. Kış aylarının değişen havaları için bu tarz, tek parça olmayan kıyafetleri tercih etmek gerekmekte. Bunun sebebi ise tek parça elbiselerin sizi bunaltması ve çıkartılamaması.

Pek çok bayan kış aylarında etek giymek istemez. Çünkü eteklerin sıcak tutmadığına dair bir genel kanı vardır. Oysa ki kışın giyilecek eteğin modeli bu algıyı yenebilir. Kışın giyilebilecek bir deri etek ve altına giyilen kalın siyah külotlu çorap sizi kışın soğuğundan gayet iyi şekilde koruyacaktır. Bu kombin hem normal hayatınızda hem de iş yerinizde deneyebileceğiniz bir kıyafet olması bakımından oldukça kullanışlıdır. Kışın etek giymeyi sevmeyen bayanlar deri etek modellerini denemeliler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git