Kış Modası Beyaz Bot ve Çizmeler

Kış Modası Beyaz Bot ve Çizmeler
4 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 197 kez okundu.

Geçtiğimiz yaz düzenlenen moda günlerinde sergilenen beyaz bot ve çizmelerin bu kış trendleri arasındaki yer alacağı bilinmekte. Beklenen oldu ve beyaz bot ve çizmeler dünya genelinde geçen seneye oranla yüzde 93’lük bir satış artışı gerçekleştirdi.

Beyaz renk kış mevsimi ile çok fazla uyuşan bir renk değil. Ancak bu kış biraz istisna olacak. Çünkü beyaz bot ve çizmeler bu kışa yavaş yavaş damgasını vuruyor. Özellikle Prada, Gucci, Miu Miu, Balenciaga ve Off-White gibi ünlü markaların çıkardıkları beyaz bot ve çizmeler şimdiden çok büyük ilgi görmeye başladı.

Beyaz bot ve çizmeler bu kış hızla yükselen bir trend halini aldı. Yüzde 93’lük bir satış yakında her neredeyse sokakta yürüyen her bayanın ayağında beyaz bir bot görmemize sebep olabilir. Pek çok ünlü firmanın defilelerinde tanıttığı beyaz renkli botlar ve çizmelerin bu kadar trend olmasının arkasında yatan en önemli faktör ise mevsimsel kalıplara karşı bir duruş. Çünkü beyaz renk yıllardan beri kış değil, yaz aylarıyla uyum sağlayan bir renktir. Bu bakımdan yazlık kıyafetlerin çoğunluğunda beyaz renkler hakimdir. Bununla birlikte 2018 yazında da siyah ağırlıklı elbiselerin moda olacağı şimdiden öngörülmekte.

Beyaz bot ve çizmeler nasıl giyilir? Hangi elbiselerle daha şık bir görünüm elde edilebilir? Beyaz botları kombinleyebileceğiniz en iyi elbiseler kırpılmış kotlar ve baskılı bir elbise. Bununla birlikte kışın beyaz bot giymek kalıpların yeterince dışına çıkmak anlamına geliyor. Eğer daha da kalıpların dışına çıkmak isterseniz çanta rengi seçerken yaratıcı olabilirsiniz. Bu sayede dışarıda sizin kıyafetinizi taşıyan birileriyle karşılaşmanız da mümkün olmayacaktır. Her ne kadar kışın ana renkler tercih edilse de karışık renkli çantalar beyaz renk ile her zaman uyum sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git