Kahve Zayıflatır mı?

Kahve Zayıflatır mı?
8 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 132 kez okundu.

Kahve gerçekten zayıflatır mı?

Kahve nasıl zayıflatır?

Günde ne kadar Kahve içmeliyiz?  bu soruların cevabını aşağıdaki yazıda bulacaksınız.

Kahveyi günde bir adet kahve özellikle şekersiz içerseniz, metabolizmayı hızlandırıyor.

Bir çok yararının yanında zayıflamanıza de destek oluyor. Sadece çok fazla içmemek ve şekersiz tüketmek şartları ile. Biz sizin için kahve zararları? Kahve zayıflatır mı? Türk Kahvesinin faydaları başlıklarını bir arada topladı.

Yaklaşık dokuz bin fert üzerinde meydana getirilen yeni bir araştırmaya bakılırsa, günde üç fincan çay yahut kahve içenlerin diyabet riski düşüyor.
Kahve ve çay alışkanlığı olanlar, hiç içmeyenlere veya günde sadece bir fincan içenlere gore daha ince bele ve vücut kitle indeksine haiz oluyor.

Çayın değil fakat kahvenin tansiyonu düşürme ile ilintili olduğu da görüldü fakat nedeni kati olarak bulunamadı. Yeni bulgu, daha önce kahvenin yüksek tansiyonla bağlantılı olduğunu gösteren çalışmanın da tersini söylemiş oldu.

Uzmanlara gore kalınca bel, yüksek vücut kitle indeksi ve yüksek tansiyon, metabolik sendromu tetikliyor ve her biri hem de diyabet, kalp hastalığı ve felç riskini yükselten semptomlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

University College London‘da yapılan araştırmada kahve ve çay tiryakilerinin yüzde 25 daha az metabolik sendrom geçirdikleri görüldü.

Araştırmacılar, bunun olası nedenini, bu içeceklerin İnflamatuar (irin) karşıtı kimyasallar olan polifenol bileşimleri içermesi olarak gösterdi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git