Jile Elbise Modelleri ve Fiyatları

Jile Elbise Modelleri ve Fiyatları
9 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 2.590 kez okundu.

Çok eski zamanlardan beri kullanımı tercih edilen jileler, özellikle tesettürlü bayanlar için oldukça şık bir görünüm kazandırmaktadır. Bu elbise modelleri sadece tesettürlü bayanlar tarafından değil, tesettür tercih etmeyen bayanlar tarafından da sevilerek kullanılmaktadır. Ayrıca kalın askılı uzun elbise formunda tasarlandığı için hamile bayanlarda hamileliklerinin ilk aylarında rahatlık açısından tercih edebilmektedir. Pek çok bayan giyim mağazasında bulunabilen jile elbise modelleri, aynı zamanda internette satış yapan sitelerden de rahatlıkla temin edilebilmektedir.

Jile elbise modelleri nelerdir?

Daha çok düz renkte ve desensiz olarak tasarlanan jile elbise modelleri, sıradanlıktan farklı olarak desenli olarak da üretilebilmektedir. Bu tasarımlar genel olarak uzun boy olarak sınırlandırılmıştır ve kısa elbiseler “tunik” olarak adlandırılmıştır. Jile elbiselerin genel özelliği bileklere kadar uzun olan modellerinin olabildiği gibi sadece diz altına kadar uzunluğu olan modellerinin de bulunmasıdır. Bu sayede boyu uzun ya da kısa olan hanımlar seçimlerini daha doğru yapabilmektedirler.

Ekstra olarak kemerli, kuşaklı, cepli, desenli, özel tasarımlı bulunan jile elbise modelleri; bahçıvan elbise modellerine de benzetilebilir. Neredeyse aynı şekilde tasarımı yapılan iki elbisenin birbirinden farklı kumaşlarıdır. Bahçıvan kumaşları daha kalın olurken, jile elbise modellerinin kumaşları daha ince ve farklıdır.

Jile elbise modellerinin ortalama fiyat aralığı nedir?

Tesettür Jile Elbiseler

Her yerde rahatlıkla bulunabilecek olan ve gayet makul rakamlara satılan jile elbise modellerinin internet sitelerinde satılan fiyatları baz alınarak oluşturulan ortalama fiyat aralığı 30 TL ile 100 TL arasında değişmektedir. Ürünler modelleme olarak ayrıldığında (örneğin; desenli, farklı renkli vs. şeklinde), fiyat aralığı da farklılık gösterebilmektedir.

Jile elbise modelleri için kombinleme önerileri nelerdir?

Günlük kullanımda uygun olabileceği gibi, gece davetlerinde de sıkça tercih edilen jile elbise modelleri; kombinleme açısından içerisinde gömlek veya uzun kollu bodyler giyilerek kolayca yapılabilmektedir. Bunun dışında uzun jile elbise modelleri için sadece düz renkli gömlekler de yeterli olmaktadır. Kısa jile elbise modelleri için yine gömlek ve body üst giyim olarak tercih edilirken; boru paça pantolon veya bol paça pantolon alt giyim olarak kombinlenebilir.

Tesettürü tercih eden bayanların kombinleme işlemlerinde yegane kurtarıcı giysileri olarak jile elbise modelleri seçilmiştir.

Jile elbise modelleri sadece tesettürlü bayanların tercih alanında değildir. Tesettür tercih etmeyen bayanlar tarafından da oldukça fazla tercih edilen modeller kombinleme aşamasında, farklılık gösterebilir. Örnek bir kombin olarak; jile elbise modelinin altına sneaker ayakkabı tercihi yapılabilir. Aynı şekilde tesettürü tercih etmeyen bayanların kolaylıkla kombinleyebileceği, kısa ya da uzun jile elbise modelleri ile kilotlu çorap eşliğinde bir uyum yakalanabilir.

Jile elbise modelleri kumaş yapısı itibari ile serin tutan ve terletmeyen tasarımlar ile yapılmıştır. Mevsimsel geçiş süreçlerine ayak uydurabilmiş, yazın daha ince kışın daha kalın kumaşlardan üretilmiştir.

Etiketler:

Jile Elbise Modelleri ve Fiyatları Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. sümeyye dedi ki:

    sayfanızdan ürün satın almak istiyorum.

Sayfa başına git