İYİMSER OLUN, KAZANIN

İYİMSER OLUN, KAZANIN
28 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 187 kez okundu.

Evet çok haklısınız. Ülkemizde yaşananlara bakıyoruz. Birileri ölüyor, hırsızlık ve dolandırıcılık almış başını gidiyor, insanlık ölmüş ağlayanı yok. Kendi içimize yöneldiğimizde ise iş ya da okul sıkıntıları, ailevi problemler, zaman zaman sizi yıprattığını düşündüğünüz bir ilişkimiz olabilir. Ama her şey bizim elimizde.

Gökyüzünün karanlığına, şimşeklerin çakmasına, yağmurun bardaktan boşanırcasına yağmasına odaklanırsak gökkuşağının o güzelliğini bütün hücrelerimizle hissedebilir miyiz? Tabii ki hayır. Belki oturup kara kara düşünmemizi gerektirecek onlarca sebep var ama unutmayın ki size sunulan yaşam bir tane.

O günü, o ayı hatta yılları dolu dolu, kendinizi mükemmel hissederek yaşamak varken neden kendinizi karanlığa gömesiniz ki?

Pozitif olun. İyimser olun.

Nasıl mı?
Sorunlarınız elbette olacaktır hiçbirimizin hayatı güllük gülistanlık değildir. Siz siz olun sorunların neden kaynaklandığını bir güzel tespit edin, çözümünün ne olacağını düşünün ve çok geçmeden işe koyulun.

Başarısızlıklardan korkmayın. Bugün gerçekleşmesini çok istediğiniz bir şey gerçekleşmedi diye bir kural yok. Belki de doğru zaman değildir. Belki de daha iyisi sizin olacaktır.

Bu yüzden başarısızlıktan korkmayın, aksine onun üzerine gidip zafer çığlıkları atacağınız anı bekleyin .Size kontrol manyağı olun demiyorum, öylesi bir hayat zaten bir noktadan sonra sizi boğar, kişiliğiniz sanki bir fanusun içerisindeymiş gibi hissetmeye başlarsınız kendinizi. Ama gelecekte hangi konumda olmak ya da neler yapıyor olmak istediğinizi şekillendirin kafanızda.

Bugünü dolu dolu yaşayın ama ceplerinizde geleceğe dair eninde sonunda gerçekleşecek akla yatkın istekler olsun. Eğer varsa çekingenliğinizi aşmaya çalışın. Mesela bir ortamda bildiğiniz bir konu konuşuluyorsa bilgilerinizle kendinize neden hayran bırakmayasınız ki? Ya da bir ithama cevap vermek istiyorsunuz,saygı çerçevesi içerisinde tabii ki verin.İnsanlarla iletişim kurmada pasif olmayın. Gelip size derdini anlatan,sıkıntılarına çözüm ararken sizden yardım isteyen yakınlarınıza motive edici bir dille yaklaşmayın. Bütün sıkıntıların atlatılabileceğini sık sık vurgulayın. Kısacası bardağın dolu tarafını görmeye çalışın.

Ha bu zamanla olacak bir şey diyorsanız da en azından o zamana kadar boş tarafı negatif enerjiyle doldurmayın.

Yazan:Gamze GÜNBEK
http://www.bakimlikadiniz.com

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git