Instagram’da Takipçi Sayınızı Nasıl Arttırabilirsiniz

Instagram’da Takipçi Sayınızı Nasıl Arttırabilirsiniz
13 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 125 kez okundu.

Popüler sosyal medya uygulamalarından olan İnstagram’da takipçi kazanmak çok zor bir şey değil. “Peki İnstagram takipçi sayımı arttırmak için ne yapmam gerekiyor?” diye soruyorsanız, haberimizin devamı tam size göre!

Sosyal medyada kim popüler olmayı istemez ki? Şöhretin yolu artık sosyal medyadan geçiyor fakat bazı insanlar fotoğraflarının altını hashtag ile doldurarak takipçi arttırabileceğini zannediyor.

İnstagram‘da  takipçi kazanmak bazı insanlar için çok zor görünsede aslında o kadar da zor değil, Peki, Instagram‘da takipçi kazanmak için ne yapmak gerekiyor?

İşte tüm ayrıntılarını siz değerli okurlarımız için hazırladığımız kısa bir bilgilendirme turu.

 

Liderlerden ders çıkarmaya çalışın

İnstagram’da fenomen olan kullanıcıları takip ederek ne tür paylaşımlar yaptıklarına dikkat edin.

Diğer sosyal ağlardan yardım alın

Facebook,Twitter gibi sosyal medya sitelerinde İnstagram hesabınızı paylaşarak daha fazla takipçiye ulaşabilirsiniz.

Kaliteli ve etkileyici efektler kullanın

İnstagram’da en önemli konulardan biride efekt kullanımı, sıkıcı bir fotoğrafı etkileyici bir efekt ile süslerseniz insanlar bu fotoğraftan dolayı büyülenebilir.

Düzenli paylaşımlar yapın

Düzenli paylaşımlar yaparak takipçi kitlenize uygun ve sürekliliğini sağlayacağınız fotoğraflar seçin, örneğin ; 5 ay önce sizi takip eden insanların, “Ben bunu neden takibe aldım acaba” dememesi gerekiyor. Düzenli paylaşımlar içinde gün içerisinde kendinize uygun zaman dilimi seçerek bu saat aralıklarında fotoğraflarınızı yükleyin.

Alakalı paylaşımlar

Örneğin bir gün araba, diğer gün bir kadın resmi paylaşan birisi takipçi sayısını arttıramaz. Fakat her gün belli bir konu ile ilgili paylaşımlar yapan bir kullanıcı, çok daha kısa zamanda, daha fazla kullanıcı tarafından takip edilir.

Hashtag kullanımı

Bazı insanlar fotoğraflarının altını hashtag ile doldurarak takipçi arttırabileceğini zannediyor. Bir ipucu: Örneğin bir kadın veya araba resmi paylaştığınızda 10 adet hashtag yeterli olacaktır. Daha fazlası size kalıcı değil geçici takipçi kazandırır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git