İlk hamilelik belirtileri nelerdir, hamilelik nasıl anlaşılır?

İlk hamilelik belirtileri nelerdir, hamilelik nasıl anlaşılır?
25 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 135 kez okundu.

İlk hamilelik emareleri hemen derhal her hamile kadında ilk aylardan itibaren görülmeye başlar.

İlk olarak âdetin kesilmesi ile anlaşılır ve doğuma kadar adet görülmez. Nadiren bazı kimselerde adet kesilmeyip doğuma kadar normal günlerdeki gibi devam eder.

Ancak bu konum bahsettiğimiz gibi çok nadir kimsede görülür.

Her adetin gecikmesi de hamile olunduğu anlamına gelmez.

Bunu eczacınızdan bir hamilelik testi alıp uygulayarak öğrenebilirsiniz. Bu öğrenmeniz için daha pratik bir çözüm olacaktır.

Mide bulantısı, baş dönmesi, kokuya karşı hassasiyet, anemi kısaca kansızlık da ilk hamilelik emareleri arasında yer alır.
Hamilelik devresinde hormon salgıları değişir. Eğer daha önceden tiroitle ilgili veya diyabetle ilgili veyahut ta başka bir rahatsızlığınız varsa hamilelikten önce ne olursa olsun bir hekime başvurun ve doktorunuz ve eczacınız önermediği müddetçe ağrı kesici bile olsa hiçbir şekilde ilaç kullanmayın. Aslına bakarsan illaki de kullanmanız gereken bir ilaç olursa bunu doktorunuz size söyleyecektir. İlk hamilelik belirtileri olan mide bulantısı baş dönmesi benzer biçimde rahatsızlıklar en çok ve en yoğun olarak üç dört ve beşinci aylarda görülür.

Bazı hamilelerde böyle rahatsızlıklar sürekli olarak doğuma kadar devam ederken bazılarında ise az müddet devam eder. Hamileler bu evrede daha duygusal ve daha hassas olurlar. Aslabir konuda üzülmemeleri ve sinirlenmemeleri hem kendisi açısından bununla beraber bebeği açısından faydalı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git