Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri
24 Mart 2017 tarihinde eklendi, 125 kez okundu.

Hızlı Saç Uzatma Yolları

Saçlarınızı hızlı ve sağlıklı şekilde uzatmak  erkek ya da kadın farketmeksizin sabırlı ve özenli olmanızı gerektiren bir süreçtir . Hızlı şekilde uzayan saçlara kavuşmak özveri gerektirir, uzun sağlıklı saçlara bir gecede kavuşamazsınız – özellikle de onları kaybediyorsanız.

Saç dökülmesinin bilinen gizli kalan ama başat etkenlerinden biri beslenme alışkanlığınızdır. Saçlarınızı hızlı şekilde uzatmak istiyorsanız önce dökülmeyi yavaşlatmanız gerekir. Eğer beslenme alışkanlığınızda değişime gittiyseniz ya da dengesiz beslenmiyorsanız bunu düzeltmek önceliğiniz olmalı.

Hızlı şekilde kilo vermek ya da ağır idmanlar yapmak saç dökülmesine sebep olabilir. Eğer yeterli besin almıyor ya da hızlı kilo verme peşindeyseniz unutmayın sağlıklı ve dengeli beslenmek kellik kadar genel sağlığınızı da etkiler.

Özellikle saçları aşırı ısıya maruz bırakmak, fazla şampuanlamak, güneşin zararlı etkilerinden korumamak ve yetersiz bakım saçınızı hızla kaybetmenize yol açabilir.

Saç dökülmesinin temel sebeplerini aktardıktan sonra saçlarınızı nasıl doğal şekilde onarıp, hızla uzatabileceğinizi paylaşmaya geldi.

6 Saç Bakım Önerisi

Mecbur Kalmadıkça Uçlarından Aldırmayın

Saç uzatma ile ilgili en yaygın yanlışlardan biri, saçınızın hızlı uzaması için her 6-8 haftada bir kırıklarını aldırmanız gerektiği söylentisidir. İşin aslı eğer bir saç telinin ucun iki tane saç görmeye başladıysanız kırıklarını aldırmanız gerektiğidir. Ayrıca saç kırıklarını aldırma işini, sadece ucu kırılmış saçlarınızı ayırıp keserek kendiniz de yapabilirsiniz.

Havluyla Hafifçe Kurulayın

Saçlarınızın en savunmasız olduğu an, ıslak olduğu andır. Onları havluyla hunharca kurulamak yerine nazikçe kurulayabilirsiniz. Elinize topladığını saçlarınızın sıktıktan sonra sadece nemini almak için bir havluya sarmanız kullanabileceğiniz diğer bir yöntem.

Islak İyice Kurumamış Saçlarla Uyumayın

Saçlarınızı duş aldıktan sonra dişli bir tarak ile köklerinden başlayarak uç kısımlarına doğru tarayın. Islak saç çok kırılgan olduğu için sertçe taramaktan kaçınınız. Ayrıca ıslak saçlarla yatmaktan kaçınmalısınız.

Kuru Saçlar İçin Saç Fırçası

Saçlarınızı kuru iken başınızı öne doğru eğip saçlarınızı önünüze dökerek saç fırçası ile tarayın. Kafa derinizdeki kan akışı ve saç folikülleri daha etkili biçimde artacaktır.

Şampuan Bekleyebilir

Saçlarınızı daha az sıklıkta yıkamanız saçınızın uzaması için gerekli olan yağları saçınızda tutacaktır. Saçınızı şampuan ve bakım kremi kullandıktan sonra soğuk su ile durulayın. Daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşacaktır.

Nemlendirici Kullanın

Saçlarınızı şampuanladıktan sonra saç besleyici nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Saç kremi ve nemlendiricileri saç derinize temas etmeyecek şekilde kullanın. Ayrıca durularken iyice duruladığınızdan emin olun.

Düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşın

Etiketler:

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Hüseyin KA dedi ki:

    Tarak satışı yapıyor musunuz? Aceba

Sayfa başına git