Güzellik Sırları Nelerdir?

Güzellik Sırları Nelerdir?
5 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 28 kez okundu.

Bayanların hayatlarında önem verdiği konuların başında beğenilmek güzel görünmek gelir. Bir toplantıya
davete giderken saatlerce makyaj için zaman harcamayı ihmal etmezler. Güzel görünmek için güzellik merkezlerine gitmekten, yeni şeyler denemekten hoşlanırlar. Ancak evde de kendi güzellik sırlarınızı keşfederek daha ucuza güzel görünebilirsiniz. Yazımızda size kendi başınıza yeni şeyler deneyerek güzel görünmenin sırlarını vereceğiz.

Saç Bakım

Saç bakımı her kadının en çok önem verdiği konuların başında gelir. Saç kırıkları, kabarmalar karşıya kötü bir imaj verir. Saç bakımı güzelliği etkileyen en önemli etkendir. Saça verilen şekil yüz mimiklerinizin dışarıdan nasıl göründüğünü bile etkiler. Peki güzel bir saç bakımı nasıl yapılır diye soracaksınız. İlk başta saçı sürekli yıkamak doğru değildir. Halk arasında özellikle hızlı uzamasını sağlamak için hergün saç yıkama geleneği var. Bu kesinlikle doğru değildir. Saçı en çok besleyen şey saçın kendi yağıdır.

Hergün saç yıkayan bir kişide bu yağ oluşması mümkün olamayacağından saç kendisini besleyemeyecektir. Saçlarınız 2 ayda bir kestirmek en doğrusudur. Kırıkları aldırmak saçın kendini daha iyi beslemesi için önemli bir daımdır. Saç kremi kullanırken diplere çok fazla masaj yapmak çok yanlıştır. Sadece uçlara sürmek yeterli olacaktır. Özellikle yaz aylarında güneşten daha fazla yararlanan saçlar daha dolgun görünürken, kış aylarında daha bakımsız görünebilir. Bu sizi üzmesin.

Güzellik maskeleri

Sağlıklı ve ferah bir cilde sahip olmak için zaman zaman güzellik maskesi yaptırsanız güzel olur. Ancak bunu güzellik merkezlerinde saatlerce zaman harcayıp üstüne de tonlarca para ödeyerek yapmanıza hiç gerek yok.
Evinizde doğal yöntemleri kullanarak güzellik maskesi uygulayabilirsiniz. Bunun için en güzeli bal maskesidir. Hazırlanışına bakarsak; 1 yumurta beyazı, 1 damla limon suyu ve 1 tatlı kaşığı balın karıştırılması ile bal maskesini hazırlamış oluruz. Bal maskesinin yüzünüzde 10 dk. durması yeterli olacaktır.

Güzelliğinizin kalıcı olması için cildin nemli kalması önemlidir. Cildinizi nemlendirmek için yumurtanın sarısı, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı bal, 10 damla portakal suyu, kestane unu ve 1 tatlı kaşığı kaymak yeterli olacaktır. Bu maske 20 dk yüzünüzde kalmalıdır. Evde rahatça uygulayabileceğiniz bu güzellik maskelerini deneyebilirsiniz.

Dudak Bakım

Dudak bakımı denilince akla ilk gelen güzel bir gülümsemedir. Pürüzsüz duduaklar için dudak bakımı nasıl yapılmalıdır? Öncelikle dudak ısırma adetiniz varsa bundan vazgeçmelisiniz. Dudağın doğasına zarar veren bu alışkanlık dudağınızın pul pul dökülmesine sebep olacaktır. Vücudunuzun susuz kalması her organı etkileyeceği gibi dudaklarınızı da etkiler. Dudaklarınızda susuzluktan kaynaklı çatlaklar oluşmaması için susuz kalmamasına özen göstermelisiniz. Eğer dudaklarınız için bakım ürünleri kullanmayı düşünüyorsanız doğal yağlar içeren ürünleri kullanmalısınız. Dudaklarınız için en iyi bakım peeling yapılmasıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git