Güneş Kremi mi Losyonu mu Yağı mı?

Güneş Kremi mi Losyonu mu Yağı mı?
9 Mart 2017 tarihinde eklendi, 1.801 kez okundu.

Yaz Geliyor, Teniniz İçin En Doğru Seçim Hangisi?

Yazın gelişiyle birlikte teninizle ilgili karar vermeniz gereken şeylerin başında sağlıklı bronzlaşma için hangi ürünü kullanacağınız geliyor. Sağlıklı bir güneş banyosu için güneş kremleri, güneş losyonu, güneş yağı kullanabilirsiniz. Peki güneş yağı ve losyonu arasındaki fark nedir? Güneş yağı nasıl kullanılır? Teniniz için en doğru seçim hangisi?

Tüm bu soruların cevabı yazımızda.

Güneş kremi, losyonu ve yağı arasındaki en temel fark bu ürünlerin yoğunluklarıdır. En belirgin ayırt edici özellikleri dokusu ve teninizde uyandırdıkları histir. Örneğin güneş yağı, güneş kremi ve güneş losyonuna göre daha yağlı ve kaygan bir his oluşturacaktır. Bazı insanlar güneş yağının esnek ve parlak etkisini beğenirken, bazıları ürünü kullandıktan sonra oluşan bu yağlı hissi rahatsız edici bulabilir.

Güneş kremi, güneş yağı ve güneş losyonu arasında bir seçim yapacağınız zaman hangi amaçla bu ürünlerden birini kullanmak istediğinizi kendinize sormalısınız. Güneş yağı genellikle daha koyu bir ten rengi için kullanılırken az miktarda SPF (Sun Protection Factor = Güneş Koruma Faktörü) içerir. Eğer hali hazırda koyu tenliyseniz ya da belirli seviyede bronzlaştıysanız güneş yağı sizin için uygun olacaktır. Açık ve soluk tenli kişilerin güneş yağından -en azından başlangıçta- uzakdurması gerekir. Güneş yağı içerisinde bulunan Hindistan cevizi yağı, günebakan gibi doğal bileşenler sebebiyle hoş bir koku yayar. Güneş yağının deneyimlediğim kadarıyla deri üzerinde kalma süresi, güneş kremi ve losyonuna göre daha uzun.

Güneş losyonu ve kremi cilt tarafından emilir ve yağlı bir görünüm kazandırır. Daha yüksek SPF değerleri taşırlar ve her tür ten rengi tarafından kullanılabilir. Açık tenliyseniz yüksek SPF değeri olan bir güneş yağı ya da kremi sağlıklı şekilde bronzlaşmaya başlayabilirsiniz.

Peki güneş kremimi yoksa güneş losyonu mu seçmelisiniz? Güneş kremi ve losyonu arasındaki farklar nelerdir?

Açıkcası bu sadece kişisel seçiminiz ve deneyimleriniz ile karar verebileceğiniz bir konu. Bu üç üründe istediğiniz harika ten görüntüsüne ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git