Gözleri Daha İri Göstermek İçin Makyaj Teknikleri

Gözleri Daha İri Göstermek İçin Makyaj Teknikleri
31 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 290 kez okundu.
Gözleri Daha İri Gösterme konusunda iri göz için yapılacak  makyaj çok iyi bilinmelidir. Gözü iri göstermek için yapılacak  makyaj  yüzümüzün en çarpıcı noktası olan gözlere uygulanır.  Bu nedenle Göz makyajı en çok malzemenin ve rengin kullanıldığı yerdir. Tüm çaba, gözleri bakışları daha iri, daha canlı ve parlak göstermek içindir.
Göz makyajına önem verenlerden ve gözünü olduğundan daha iri göstermek isteyenlerdenseniz, işte size gözü büyük gösterme 7 ipucu:
1- Gözleri Daha İri Göstermek İçin Kirpikleri Uzatın:
Rimeller kirpikleri olduğundan daha uzun ve gür gösterir. Bolca rimel sürün. Eğer yeterli bulmuyorsanız, tek tek yapıştırılan kirpiklerden faydalanabilirsiniz.
2- Gözleri Daha İri Göstermek İçin İki farklı tonda far uygulayarak göz çevrenizde derinlik yaratın. Göz kapağınızın burunlara yakın kısmına daha açık tonu, şakaklara doğru ise daha koyu olan tonu kullanın.
3- Gözleri Daha İri Göstermek İçin Çok açık tonda (beyaz ya da krem gibi) far ile birlikte kullanacağınız mavi eyeliner gözünüzü daha büyük gösterir.
4- Gözleri Daha İri Göstermek İçin Kirpiklerinizi kıvırma maşası ile kıvırın. Kıvırcık kirpikler olduğundan gür görünecektir. Bu da gözlerinizin daha iri görünmesini sağlar.
5- Gözleri Daha İri Göstermek İçin Göz kapağı içine açık renkte hatta beyaz parıltılı kalem kullanın. Kapak içlerine koyu renk kalem kullanmak gözünüzü küçültür. Açık renkli kalemler ise, gözünüzü büyütürken bakışlarınıza derinlik kadar.
6- Gözleri Daha İri Göstermek İçin Eyeliner sürerken, gözünüzün tam orta kısmına biraz daha kalınlaştırın. Gözünüzü daha büyütecektir.
7- Gözleri Daha İri Göstermek İçin Kaşlarınızın biçimine özen gösterin. Aşağı doğru durmamasına dikkat edin. Yay gibi durun kaşlar gözlerinizi ve bakışınıza daha etkili hale getirir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git