Gözaltı Torbalarından Kurtulmanın Sırrı

Gözaltı Torbalarından Kurtulmanın Sırrı

Gözaltı Torbalarını Gidermek İçin Uyku Düzeniniz olsun
Öncelikle her gün gün arasında 10-15 dakikalık göz dinlendirmesi yapın inanın bunun gözlerinizde biriken torbaları azaltma oranı çok yüksek! Her gün için 8 saat uyku hem vücudunuzu dinlendirmeniz için yeterli olacaktır (Aynı zamanda Tüm Yetişkinler için ideal uyku süresidir.) hemde gözleriniz büyük oranda dinlenmiş olur.


Gözaltı Torbalarını Gidermek İçin Dengeli yaşayın!
Bir gece önceden almış olduğunuz alkol,bol bol kafein,bilgisayar başında geçirdiğiniz zaman,stres,bunalım bunların hepsi sizin göz altınızı özenle şişirecektir.Çünkü göz altınız gerçektende vücudunuzun en önemli sinyal noktalarından birisidir.O yüzden düzenli yaşayın hiçbir şeyde abartıya kaçmayın .

Gözaltı Torbalarını Gidermek İçin Tuzu Sakın aşırı tüketmeyin.
Bir gece önceden tükettiğiniz aşırı tuz vücudunuzda ki suyu emecektir ve vücudunuz su ihtiyacını karşılamak için göz altlarınızda su torbacıkları oluşturacaktır bu genel bir savunmadır. Göz çok önemlidir ve vücutta buna göre hareket edecektir.o yüzden göz altı torbacıklarınızın oluşmasında en büyük etkenlerden biriside tuzdur.

Gözaltı Torbalarını Gidermek İçin Göz kremlerini küçümsemeyin, kullanın
Göz çevresi normal zamanlarda kuru bir yapıya sahiptir ve yukarıda belirtilen sebeplerden ötürü şişme yapar fakat göz altı şişkinliklerinizi cildi nemlendirici kremlerle hem şişkinliklerini azaltırsınız hemde göz çevreniz parlak ve canlı bir görünüme kavuşur.

Gözaltı Torbalarını Gidermek İçin Salatalık kullanın
Her ne kadar eski bir yöntem olsa da salatalık hala göz altı şişliklerini indirmek ve gözü dinlendirmek için en etkili yöntemlerden birisi ve hala tersini kanıtlayacak bir bulgu çıkmadı ortaya .Salatalık dilimlerini 15-20 dakika gözünüzde bekletin bu hem göz altınızdaki toksinleri alarak şişkinliği indirecektir hem de psikolojik olarak rahatlatır insanı.