Göz Kalemi Sürme Rehberi

Göz Kalemi Sürme Rehberi
5 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 216 kez okundu.

Göz Kalemi Sürme Sanatı

Göz kalemi kullanmak, kendi başına bir sanattır ve harika bir sonuç elde etmek için hassasiyet, odaklanma ve biraz çaba gerektirir. Peki göz kalemi nasıl yapılır, sürülür? Gözlerinizi vurgulamak için, eyeliner kullanırken istenen etkiyi bozan bazı hataları topladık ve size mükemmel bir sonuç almanıza yardımcı olacak bazı çözümler bir araya getirdik.

Göz kalemi sürerken büyük bir fırça kullanıyorsanız göz sınırlarını aşmama konusunda özenli olun yoksa o istediğiniz güzel görünüm yerine tatlı bir panda gibi görünürsünüz.

 

Elinizi düz ve doğru çizgiler çizmeye alıştırmalısınız. Yoksa genel görünümünüzü etkileyecek çocuksu -masum değil- makyaj elde edersiniz. En iyi görünümü yakalamak için fırsat buldukça pratik yapın.

 

Göz kalemi sürerken karşılaşılan en büyük hatalardan birisi göz kapağını kaldırmaktır. Bu durumda benzer gözleri elde etmek imkansızdır ve aynı zamanda göz kapağının yerine dönmesinden sonra çizginin kavisli görünmesi mümkün değildir. Siz siz olun göz kapağını kaldırmayın.

 

Alt göz kapağının içine siyah çizgi çizmek, yalnızca büyük gözleriniz varsa güzel görünüyor. Gözleriniz orta veya küçükse, güzellik uzmanları daha geniş ve güzel gözler için beyaz veya çıplak kalem kullanmayı tavsiye ediyor.

 

Göz kalemi çizgisi ile kirpik çizgisi arasında boşluk bırakmamaya dikkat edin, çünkü bu göz kalemi şeklini uygunsuz ve estetiksiz hale getirecektir.

 

Birçok hanımın göz kalemi eşleştirmeye çalışması çileli bir süreçtir ve sonuç tatmin edici değildir. Bu nedenle kirpik çizgisinin yanına ince bir çizgi çizmenizi ve değiştirmemenizi öneririz. Oldu mu olmadı mı diye kendinizi kararsız bırakmayın; zamanla ustalaşacağınızı unutmayın.

 

Günlük hayatınızda renkli göz kalemi sürmemenizi uzmanlar şiddetle tavsiye ediyor. 16 yaşınızda değilsiniz ve her şeyin canınız istediğinde değil yerinde güzel olduğunu biliyorsanız, renkli göz kalemini sadece özel gecelerde kullanın. Güzel bir abiye kıyafetle harika olabilir.

 

Fırça yerine göz kalemi kullanıyorsanız düz bir çizgi çekmeniz daha kolay olacaktır.

 

Göz kalemi sürmenin altın kurallarından biri sıvı eyeliner üst göz kapağı için, göz kalemi ise alt göz kapağı için kullanmaktır. Tersi genelde kötü ve çirkin bir görünüme yol açar.

 

Göz kalemi sürdükten sonra özellikle sıvı eyeliner kullandıysanız pamuklu bir çubukla fazlalık olan kısmı alın. Gözünüzü çapaklı gibi görünmekten kurtarır ve daha doğal bir görünüm yaratır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git