Gerçek Shrek

Gerçek Shrek
29 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 269 kez okundu.

Severek izlediğimiz, her defasında eşekle başlarında geçen olaylara katıla katıla güldüğümüz, Fiona’yla olan aşkına gülümseyerek tanık olduğumuz, üç bebeğiyle ailesini genişleten Shrek’i kim sevmez ki? Elbette ki hemen hemen herkes sever. Hem de çocuk,genç,yaşlı demeden!
Çizgi dünyasındaki yerini seviyoruz sevmesine ama bir de bunun gerçek dünyası var. Ne demek mi istiyoruz? Siz Maurice Tillet ismini hiç duymadınız mı yoksa?
Maurice 23 Ekim 1903 doğumlu Fransız profesyonel bir güreşçidir. Onu herkes The French Angel yani Fransız Melek olarak bilir. Çünkü doğduğunda herkes yüzünü bir meleğe benzetmiş. İki kez “Dünya Ağırsiklet Şampiyonu” unvanı sahibi bile oldu.

Maurice büyüdü ve 17 yaşına geldi. O yaşından sonra ayaklarında, ellerinde ve kafasında orantısız bir büyüme baş gösterdi. Yapılan muayeneler sonucunda Akromegali, yani beyin tabanında bulunan hipofiz bezinin ön lobundan çok miktarda büyüme hormonunun salgılanması nedeniyle oluşan hastalığı olduğu ortaya çıktı.

Hukuk okumak istemişti fakat hastalığı yüzünden bu hayali hayal oldu. Onun yerine Fransız Deniz Kuvvetleri’ne 5 yıl süresince mühendis olarak hizmet verdi ve 4 Eylül 1954’de yaşamını yitirdi.
İşte Shrek’in yapımcıları da Maurice’den çok etkilendi ve onun dış görünüşüne çok benzeyen Shrek’i yarattılar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git