Gelinlik Modellerinde Üç Boyutlu Tarzlar

Son zamanlarda genç kızlar arasında en çok rağbet gören gelinlik modellerinden birisi de üç boyutlu tarzlardır. Özellikle 2016 yılında popüler hale gelen üç boyutlu gelinlikler epey merak konusu oldu.

Üç boyutlu gelinlik derken kısaca anlatmak gerekirse dantel veya güpür gelinlik modellerinde dikkat çeken bir detay olan boyut katma işlemi kullanılan kumaşın üzerine koyulan kelebek, çiçek veya bu tarz motifler ile sağlanıyor. Özünde kumaşa derinlik ve hareket katılarak katman hali sağlanıyor.

Üç boyutlu gelinlik Modelleri

Bir anda hayatımıza girip, hız kesmeden devam eden üç boyutlu gelinlikler 2018 yılında da adından epey söz ettiriyor. Sadece gelinliklerle de sınırlı kalmayan üç boyut tarzı, gece kıyafetlerinde dikilen abiye elbise tasarımlarında da sıkça göze çarpmaya başladı. Bu süreçte tesettürlü hanımları da unutmayan tasarımcılar, üç boyutlu tesettürlü gelinlik modelleri üzerinde de mesai harcayarak muhafazakar gençlerin zevklerine uygun tarzda
gelinlikler tasarladılar. Tercih etmek isteyen tesettürlü genç hanımların üç boyutlu gelinlik koleksiyonlarını incelemelerini tavsiye ederiz.

Kabarık modeller arasından özellikle A Kesim modellere ve prenses gelinlik modellerine çok yakışan üç boyutlu kumaşlar arasından en çok çiçek motifi tercih edilmektedir. Evliliğin önemini ve mutluluğu simgeleyen çiçek figürü düğün nişan gibi mutlu günler içinde uygun düşmektedir. Ancak alternatif diğerlerinden farklı tarzda düşünen bayanlar içinde kelebek motifi üç boyutlu gelinlik modellerine çok yakışıyor.

Yeni gelişen ve hanımların tercih listesinde yavaş yavaş yer almaya başlayan gelinlik modelleri arasında olduğu için üç boyutlu gelinlik modellerinde çeşit sıkıntısı olabiliyor. Ancak tesettürlü gelinler hoşlarına giden herhangi
bir modeli uygun bolero ile kombine edebilir veya beğendikleri etekle ya da beden modeli uygun kumaşla kapattırabilirler. Özel diktirme imkanı olan bayanlar bu konuda daha rahat olabilirler. İstediğiniz renk ve modeli rahatlıkla diktirebilir, bu sıkıntılara girmeyebilirsiniz.