Fermuarlı ve Düğmeli Deri Ceket Modelleri

Fermuarlı ve Düğmeli Deri Ceket Modelleri
23 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 81 kez okundu.

Kış aylarının gelmesiyle deri ceketler yeniden dolaplardan çıkarılmaya başlandı. Geçtiğimiz yılın modası olan yandan fermuarlı deri ceket modelleri, bu kış yine kullanılacak giysiler arasında. Hem erkek hem bayan modelleri olan yandan fermuarlı deri ceket modelleri, spor sokak stilini sevenler için önemli bir giysi. Bununla birlikte tesettür deri ceket modelleri de oldukça güzel.

Spor deri ceket modelleri

Günümüzde deri ceketin insanlar tarafından tercih edilmesinin önemli sebeplerinden bir tanesi hava sıcaklığına göre vücudun sıcaklığını dengede tutabilen bir yapısının olmasıdır. Deri ceket, çok soğuk havalarda vücudun üşümesini büyük ölçüde engellerken, ılık havalarda terlemenin önüne geçen bir yapıya sahiptir. Bayanlar tarafından, farklı bir tasarıma sahip olduğu için kabul gören düğmeli deri ceket, ilerleyen zamanlarda erkek modası için de önemli bir kıyafet durumuna geldi. Bu ceketler yine geleneksel deri ceketlerin aksine, üzerinde çok fazla metal düğme bulundurmayan, klasik ceket yakasının yerini yuvarlak kesim çıtçıtlı yakalara bırakmıştır. Bununla birlikte ceket üzerinde kullanılan ana fermuar ve cep fermuarları da metalik renk yerine ceketin renginde dizayn edilmiştir.

Bayan için deri ceketler, erkeklere göre biraz daha gösterişli durumda. Boy olarak uzun olan ceketin altına giyilecek pantolonun nasıl bir renk kullanılacağı son derece önemli. Ceketin içine giyilebilecek yine bu yılın trendlerinden boğazlı örgülü kazakların üzerine giyildiğinde yine şık bir görünüm oluşturacaktır. Kazak üzerine giyilecek deri ceketlerde fermuarın iliklenmemesine özen gösterilmesi gerekiyor. Bununla birlikte tesettür deri ceketlerde ise tüm düğmelerin iliklenmesine özen gösterilmelidir.

Tesettür deri ceket modelleri

20 yıl öncesinde çok tezat gibi görülen ve birlikte kullanılması görgüsüzlük olarak görülen kazak ve kot pantolonun birlikte kullanılması, bundan 20 yıl sonra günümüzde oldukça moda olmuş durumda. Bu bakımdan boğazlı kazak üzerine giyilen deri ceket ve dar bir kot pantolon bu kış modasını tamamlayacak cinsten olacaktır.

Düğmeli deri ceket modelleri yanında çıt çıt düğmeli ceket modelleri de bu kış için kullanışlı olacaktır. Arızalanan fermuarlardan sıkılan insanlar için hem pratiklik hem de görünüş anlamında çıt çıt düğmeli deri ceketler de giyip çıkartılırken zaman kazandıracaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git