Facebook hesabını kalıcı olarak kapatma

Facebook hesabını kalıcı olarak kapatma
19 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 169 kez okundu.

Merhaba Arkadaşlar,

Çoğumuz Facebook hesabını kapatmayı biliyoruz. Ancak Facebook hesabını kalıcı olarak kapatmayı bilmiyoruz. Bizde bu haberi Facebook hesabını tam kapatmak isteyenler için yayınladık. Olay gayet basit. Yazdığımız adımları dikkatle incelerseniz Facebook hesabınız 14 Gün içinde kapatılır. Yapacağınız işlemler 14 gün sürmüyor elbette. İki dakika anca fakat Facebook’un bu işlemi yapması 14 gün sürüyor. Bana kalacak olursak bu  14 günü bilerek bekletiyorlar. Çünkü cayma hakkınız doğuyor.  Çok uzatmadan Facebook hesabını kalıcı olarak kapatma işlemini öğrenelim.

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Kapatma

  1. Öncelikle https://www.facebook.com/help/delete_account şu linke tıklayarak hesap silme işlemine gidiyorsunuz. Bu link facebook hesabınızı silme linkidir. Eğer açıksa direkt olarak hesap silme linki sizi karşılar. Açık değilse giriş yaptıktan sonra silme ekranına ulaşabilirsiniz.
  1. Orada bulunan ‘‘Hesabımı Sil’’ butonuna tıklayınız.
  1. Ondan sonra şifrenizi gireceksiniz. Şifrenizi de girdikten sonra altta bulunan güvenlik amacıyla sorulmuş soruları yanıtlayıp Tamam’a tıklayın. İşte yapmanız gerekenler bu kadar. Artık hesabınız silinme işlemine alındı. Ancak 14 Gün beklemeniz gerekmekte. İsterseniz 14 gün içinde hesabınızın silinmesini durdurabilirsiniz.

Facebook Hesabınızı Silmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

  • Öncelikle şunu söylemeliyim ki 14 gün sonra bu işin geri dönüşü olmayacak. Yani istesenizde hesabınızı geri alamayacaksınız. Bu yüzden tam karar vermeniz gerekmektedir.
  • Sayfalarınız silinecektir. Sayfalarınızın silinmemesini istiyorsanız güvendiğiniz birine devredin. Tekrardan yeni bir hesap açtığınızda sayfalarınızı geri alırsınız.
  • Fotoğraflarınızda silinecektir. Fotoğrafların yedeğini almanız faydalı olabilir.

Her şeye rağmen silmekte kararlıysanız yukarıdaki yazdıklarımızı uygulayabilirsiniz. Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere hoşça kalın. 🙂

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git