Evde Kantaron Yağı Nasıl Yapılır?

Evde Kantaron Yağı Nasıl Yapılır?
31 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 240 kez okundu.

İltihap giderici özelliğiyle ön plana çıkan kantaron yağı aynı zaman da yanık iyileştiricidir ve kızarıklıkların iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

Siyatik ağrıların iyileşmesine imkan sağlayan kantaron yağı ağızdan alındığı zaman kan şekerinin düşmesine de yardımcı olmaktadır. Saymakla bitmeyecek kadar çok faydaya ev sahipliği yapan kantaron yağı nasıl yapılır?

Evde Kantaron Yağı Yapmak İçin;

Güneşte kurutulmuş kantaron bitkisi
Cam bir şişe
Kantaron bitkisinin yapraklarını ve çiçeklerini birbirinden ayıralım. Ayıkladığımız sarı kantaron bitkisini cam şişeye dolduralım. Hazırladığımız kantaron bitkisini üzerine zeytinyağı ilave edelim. Kullanıma alacağınız zeytinyağının saf sızma zeytinyağı olmasına dikkat etmelisiniz.

Elinizin altında herhangi bir yağ ile kantaron yağı elde edemezsiniz. Kantaron yağı hazırlarken kaliteyi artırmak çok önemlidir. Hazırlamış olduğunuz bu bitki karışımının iki hafta boyunca güneş alan bir yerde bekletilmesi gereklidir. Hazırlamış olduğunuz karışımın rengi döndüğünde, kantaron yağını kullanıma alabilirsiniz. Sarı renk tonunda ki kantaron yaprakları, elde edeceğiniz yağa kımızı rengini verecektir.

Eğer kurutulmuş çiçekler ile kantaron yağı hazırlarsanız elde edeceğiniz yağın rengi sarı olacaktır. Doğal teknikler ile hazırlanılan Kantaron yağının uzun raf ömrü bulunmaktadır. Hazırladığınız kantaron yağının serin alanda muhafaza edilmesi gereklidir. Eğer bu planlamalar doğrultusunda kantaron yağını saklarsanız, karışım bir yıl boyunca bozulmaz. Eğer kantaron yağı karışımı bulanıklaşmaya başladıysa raf ömrünü kaybetmiş demektir.

Kantaron Yağının Faydaları Nelerdir ?

Cilt üzerinde pişik ve kızarıklık sorununiz var ise kantaron yağını tercih edebilirsiniz. Cilt üzerine masaj vasıtasıyla kantaron yağı sürerek bu tür sorunları geri plana alabilirsiniz. Kantaron yağı uçuk iyileştirmek içinde kullanıma alınmaktadır.

Cilt dokusunu yenileyen bu özel yağ karışımını derli toplu bir biçimde kullanıma alırsanız kısa zaman zarfı içinde istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Güneş yanığı sorunları için de kantaron yağı kullanabilmeniz mümkün. Eğer sindirim soruni yaşayanlardansanız bir hafta boyunca bir tatlı kaşığı kantaron yağı tüketebilirsiniz. Bu uygulama vasıtası ile kısa zaman zarfı içinde sindirim sorunune veda edebilirsiniz. Eğer sizler de bütün sağlık sorunlarıni çözüme kavuşturmak isteyenlerdenseniz doğal teknikler ile kantaron yağı hazırlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git