Erken Uyu, Erken Uyan

Erken Uyu, Erken Uyan
16 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 169 kez okundu.

ERKENDEN UYUYANLARIN SAHİP OLDUĞU ÖZELLİKLER

Gece geç saatlere kadar vakit öldürmek yerine işini gücünü, yapacaklarını vakitlice halledip geceliklerini giyerek erkenden yatağa geçenler, geç yatanlara göre daha farklı özelliklere sahiptirler.

En belirgin durum uyku düzeninlerini çoktan oluşturmuş olmalarıdır. Öyle ki haftasonları dahi bu tutumlarını sürdürürler. Uyumaları için zifiri karanlık olmazsa olmazları haline gelmiştir.

Işık yanarken veya gün içerisinde uyumak onlar için bu yüzden çok zordur. Okulda hiç zorluk çekmemişler ve iş hayatına atıldıklarında da bu durum kendini devam ettirmiştir. Uyanma vakitleri geldiğinde bünyeleri alışık olduğu için kendiliğinden uyanırlar ve bu yüzden alarm kurmak onlar için yalnızca bir önlemdir.

Günün ilk ışıklarını izlemek içlerine huzur doldurur ve yeni bir güne merhaba demenin en güzel yolu onlar için budur. Sabahları erken kalkmalarından dolayı şikayet eden insanları bu yüzden hiç anlamazlar. Günü kaçırmışlık hissini uzunca bir süredir yaşamazlar.
Hele hele uyku sersemliğini atmak için uzunca bir süreye veya kahveye ihtiyaçları yoktur. Bizim gibi kafein komasına girmezler yani sabah sabah.. Alarm çalar çalmaz da cin gibi uyanırlar. Hazırlanırken iki ayakları bir pabuca girmez her yere rahatlıkla yetişirler.

Bu yüzden fazlasıyla dakik insanlardır. Gün boyu yorgun hissedenlerin aksine enerjik,güleryüzlü ve son derece pozitiflerdir. Tek olumsuz yanı gün boyu aktiflikten dolayı yorgunluk belirtilerinin uyku vaktine yakın baş göstermesidir. Vee onlar yastığa başını koyar koymaz uyudukları için bizim gıpta ile baktığımız kişiler arasındadırlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git