Erkekler Kadınları Neden Terk Eder?

Erkekler Kadınları Neden Terk Eder?
9 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 48 kez okundu.

Bu konularda yapılan genellemeler hep tartışma konusu olsa da her erkeğin karşılaşmak istemediği benzer durumlar vardır. Bu durumlarla karşılaşan erkekler ilişkilerde çok çabuk soğuyabilirler. Bu, kişilikle ilgili bir durum değildir. Genel anlamda tolere edebilen erkekler nadir olsa da görülmüştür ancak ilişkinin temeli de biraz sarsılmıştır.

İlişkilerde çoğu zaman hoşgörü kaybedilmekte. Bu kayıp, ilişkilerin gidişatı üzerinde de önemli bir rol oynuyor. Kadın ve erkeğin beyinleri birbirinden çok farklı çalışmakta. Aynı konudan erkek farklı, kadında farklı sonuçlar çıkarabilmekte. Bu da olaylara bakış açılarının ve yaklaşımlarının da farklı olduğunu gösteriyor. Ancak olay dönüp dolaşıp yine bir şekilde hoşgörüye gelmekte. Çiftler sıklıkla birbirlerinde anlam veremedikleri davranışları gözlemleyeceklerdir. Bu kaçınılmazdır. Sorun ise her iki tarafın da bu anlamsız davranışlarına bir anlam vermeye çalışmasıdır. Bazen size anlamsız gelen bir şeyi anlamaya çalışmak iyi sonuçlar vermez. Bırakın sizin için anlamsız olarak kalsın. İşte bu hoşgörüdür.

Erkeklerin kadınları terk etmelerindeki en önemli sebep, kadınların sürekli olarak hesap sorma alışkanlıklarıdır. Aslında bu bir alışkanlık değildir. Bu bir dürtüdür. Kadınlar sürekli olarak hesap sorarlar. Bunu, erkeğini kaybetmemek için yapar ancak bu davranış zamanla bir azalma göstereceği yere daha da fazla artmaya başlar. Bunu güvensizlikle ya da kıskançlıkla karıştırmamak gerekmekte. Bu tamamen içgüdüsel olarak yapılan bir davranıştır. Altında herhangi bir sebep yoktur.

Erkekler bu durumları tolere edebilecek düzeydedir. Ancak belli bir yere kadar. Kadındaki bu hesap sorma dürtüsü sürekli olarak artış gösteren bir davranıştır. Sürekli sorulan sorular ve erkeğin sürekli olarak açıklama yapma durumu bir süre sonra ilişkiyi dönüşü olmayan yollara sokabilir. Sürekli sorulan sorular, bir süre sonra erkek üzerinde suçsuz olduğu halde sürekli olarak suçlandığı düşüncesini ortaya çıkaracaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git