Eller Neden Terler?

Eller Neden Terler?
3 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 192 kez okundu.

Elde Terleme Neden Olur ve Tedavisi Nedir?

Elimiz neden terler? Elde aşırı terleme, El terlemesini nasıl önleriz? Ellerin terlemesinin nedenleri? Elim çok terliyor diyenler buraya gelsin.

Sağlık problemlerinın bütününün kişilerin yaşam kalitesini etkilediğini belirtirsek galiba yanlış söylemiş olmayız. Ne var ki; Elde Aşırı Terleme problemin bile bilhassa çalışma hayatında olumsuz sonuçları vardır. Örneğin; iş kazaları gibi… Elbette ellerinizin terlemesinin günlük yaşamda da kişilerle çift ilişkilerinizi olumsuz etkilemesi mümkün olabilir. Peki, nedir ellerinizin bu kadar terlemesine neden olan şey? Genetik bir sorunluluk mu? Bir organınızdan kaynaklanan bir hastalık mı? Hiçbiridir… Gönlünüz bu hususta rahat olsun. Terlemek bedenin heyecanlı, yorgun, sıcak ortamda bulunmak ve daha çoğu duygu ve durumda gerçekleştirdiği bir ısıl denge fonksiyonudir. Sempatik Sistem adı verilen bu duygusal ve beden ısısına bağlı olan sistemdeki bölgesel sorunlulukların Ellerinizde veya bedeninuzun bir diğer bölgesinde aşırı terlemeye neden olabilmektedir. Tüm bunların önüne geçebilmek ve rahat bir yaşam sürebilmek kuşkusuz tercihlerinizden geçmektedir.

Ne var ki; avuç içi terlemesi gibi bir problemin kalıcı veya geçici tedavilerinin var olduğu bir dünyada yaşamaktayız. Ellerinizin aşırı terlemesi ile gidebileceğiniz uzman bir dermatolog gözetiminde tedavi yollarından birini tercih ederek bu problemu ortadan kaldırabilmeniz mümkün olabilir. Gelin beraber Elde Terleme Tedavi Yollarını beraber inceleyelim;
Uzman Dermatologlarca incelenmesinin sonrasında belirlenebilecek tedavi biçimleri geçici ve kalıcı olarak iki ana başlık altında incelenebilmektedir.

Krem kullanımı, İyontoforez ve Botoks gibi tedavi tekniklerinin tamamı geçici tedavi teknikleri arasında bulunmaktadır.
Klipsi ETS ameliyatı adı ile bilinen ve aşırı terleme bölgesindeki ter bezlerine yönelik kilitleme sisteminin yerleştirilmesi ameliyatı ise kalıcı bir tedavi tekniğidir. Ancak bu tedavinin son çare olarak müracaatlmasını önemle belirtiriz. Nadir olduğunu söylense de yan etkilerinin var olduğu bilinmektedir. Elbette prosedürün geri alınması mümkün olmasından çok fazla da endişelenecek bir durum yoktur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git