Elektrik Mavisi Makyaj Trendleri

Bu sezonunun en dikkat çeken makyaj rengi mavi oldu. Özellikle elekrik mavisi yeni trend arasında kendine yer buldu. Moda alanında dikkat çekici olması giysilerde ve kozmetikte çokça kullanılması kombin yapmak için elektrik mavisini ön plana çıkardı. Bu esrarengiz renk, kahverengi gözlü bayanlarda ilginç dururken, renkli gözlü bayanlarda da kreatif duruyor. Sizde makyaj konusunda yeni renk tercihleri arıyorsanız Elektrik mavisi makyaj trendlerine göz atabilirsiniz.

Yaz aylarında bir sahil kasabasında gezerken, mahallede tur atarken içiniz kıpır kıpır dolaşırken kendinizi yansıtacak yeni tarzlar yeni keşifler arayabilirsiniz. Yeni bir keşif yapmanıza olanak tanıyacak elektrik mavisi makyaj ile deniz rengi ile de uyumu yakalayabilirsiniz. Suya dayanıklı/water proof bir göz kalemi ile makyaj yaparak
gözleriniz akmadan rahatça havuza veya denize gidebilirsiniz. Sadece göz kalemi ile yetinmeyedebilirsiniz. Elektrik mavisi rimelle kirpiklerinizi de maviye boyayabilirsiniz.

İddialı Renk; Mavi

Mavi renginin aşırı iddialı olduğunu unutmayın. Elektrik mavisi adından da anlaşılacağı üzere parlayan, gözlerde patlayan neon renkler barındırdığından ciddi mekanlarda ve ofis ortamlarında tercih etmeyin. Diğer yandan
çok sevdiğiniz bir sanatçının çılgın konserinde veya eğlenceli partiler için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yine böyle eğlenceli toplantılarda göz renginizle uyumlu elektrik mavisi elbiseler de tercih edebilirsiniz.

              

 

 

 

 

 

 

 

Bu özel Elektrik mavisi rengi ile yapılacak makyaj tekniklerinde pigmentasyonu yüksek tonda göz farlarından alarak gözlerinize iyice uygulayabilirsiniz. Bu uygulama çarpıcı maviyle dumanlı göz makyajı türünde bir uygulama yapmış olursunuz. özellikle siyah gözlü ve mavi gözlü kadınlara önerebiliriz.

 

Mavi Rengi Zenginleştirebilirsiniz

Elektrik mavisini kendi başına kullanmak zorunda değilsiniz. Yanına başka renkler katarak harmonik bir renk elde edebilirsiniz. Elektrik mavisi kahve tonları ya da bakır tonları ile çok güzel uyum yakalar. Mesela bakır tonları, borda, kahve tonları ve kızıl ile harmanlayabileceğiniz ilginç bir mavi tonundan Elektrik mavisi makyajı elde edebilirsiniz. Makyaj dışında özellikle davet ve organizasyonlarda eğlenceli renkleri yakalamak adına elektrik mavisi saçlar  tercih edilebilir.