Donna Karan Kendi Markasından Ayrılıyor

Donna Karan Kendi Markasından Ayrılıyor
26 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 195 kez okundu.

Çalışan Amerikan kadınlarının giyim tarzlarına öncülük eden ve tüm dünyada moda akımlarının öncüsü olan, kendi adıyla anılan markanın kurucusu ve tasarımcısı DonnaKaran, görevinden istifa etti.

Donna Karan’ın kendi markasından istifa edip moda dünyasına veda etmesinin ardında, Urban Zen adını verdiği sağlık çalışmaları yapan hayır kurumuna daha fazla vakit ayırmak istemesi yatıyor.

MoëtHennessey,  Donna Karan’ı 2001 yılında Louis Vuitton ‘nın bünyesine katmıştı. MoëtHennessey Donna Karan’ın ayrılışının ardından, DK markasında O’nun yerini doldurabilecek birinin olmadığını ve bu yüzden markaya ait çalışmaları süresiz olarak askıya aldıklarını duyurdu.

Donna Karan’ın kendi adını taşıyan markası, DK ve DKNY ( Donna Karan New York) olarak piyasaya sürülüyordu. Ana marka olan DK konusundaki görüşlerin aksine DKNY için ekip çalışmalarının devam edeceği ve asıl odak noktasının DKYN olacağı da açıklamalarda yer aldı.

1984 yılında kurulduğundan beri Donna Karan tüm dünyada modanın öncü isimlerinden biriydi.2001 yılında Louis Vuitton’ın bünyesine katılmasının ardından Donna Karan Urban Zen adındaki eğitim ve sağlık alanında yardım kampanyaları düzenleyen bir vakıf kurdu. Ünlü tasarımcı artık hayatını bu vakıf için çalışmalara ağırlık vererek geçirmek istiyor.

Markaya veda etmesi her ne kadar üzücü olsa da , Donna Karan, markasına dışarıdan danışmanlık yapmaya devam edecek.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git