DOĞAL YOLLARLA SAÇ RENGİ NASIL AÇILIR?

DOĞAL YOLLARLA SAÇ RENGİ NASIL AÇILIR?
27 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 317 kez okundu.

Saç renginizden çok sıkıldınız, evde doğal olarak saç rengini açmak ister misiniz.? Peki doğal yöntemlerel saç rengi nasıl açılır.

Daha açık saç rengi tonunnun size daha çok yakışacağını düşünüyorsunuz, aynı zamanda kuaföre gidip cebinizi de yakmak istemiyorsunuz. Peki ne yapmalısınız? Üzülmeyin, doğal yöntemlerle saç rengi açma mümkün.

Bal ve Zeytinyağı ile Doğal Saç Rengi Açma

Yarım bardak balı yarım bardak zeytinyağı ile karıştırın. Nemli saçınızın açılmasını istediğiniz kısımlarına veya tamamına karışımı sürün. Bal ve zeytinyağının saçlarınıza işlemesine izin vermelisiniz. En az yarım saat sonra saçlarınızı durulayabilirsiniz. Saçlara hiçbir zararı olmayan bu yöntemden memnun kalırsanız birkaç gün arayla uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Papatya Suyu ile Doğal Saç Rengi Açma

En eski ve en etkili saç açma yöntemlerinden biridir papatya suyu. İşe aktardan kuru papatya almakla başlayabilirsiniz. 2 bardak suya bir avuç papatya ekliyorsunuz ve rengi sararıncaya kadar kaynatıyorsunuz. Aman ha fazla kaynatmamaya dikkat edin. Renginin sarı olması gerek turunculaşmasına izin vermemelisiniz. Süzüyorsunuz ve soğuttuktan sonra karışımı boş bir sprey şişesine doldurarak saçlarınızın her yerine sıkıyorsunuz. En az bir saat gün ışığında bekledikten sonra saçlarınızı yıkıyorsunuz.

Elma Sirkesi ile Doğal Saç Rengi Açma

Duşta durulama suyunuza yarım bardak elma sirkesi karıştırarak saçlarınızı bu suyla yıkayabilirsiniz. Hazırladığınız suyun daha hoş kokması için de içerisine suya bir kaç damla lavanta yağı karıştırabilirsiniz tabii ki. Bunu düzenli kullanmalısınız. Saç renginizin bir kaç ton açıldığını bu şekilde görebilirsiniz.

Limon Suyu ile Doğal Saç Rengi Açma

Bir bardak limon suyunu boş bir sprey şişesinde 1 litre suyla iyice karıştırın. Karışımı nemli saçınızın tümüne sıkın ve güneş ışığında 1-2 saat bekleyin.

Karbonat ile Doğal Saç Rengi Açma

Banyoda ıslak saçlarınıza bir kaşık karbonatı serptikten sonra tüm saçınıza yedirin.Bol suyla durulayın.

Tarçın ile Doğal Saç Rengi Açma

Tek ihtiyacınız biraz tarçın ve saç kremi. İkisini karıştırın ve tüm saçınıza yedirin. Bone takın ve yaklaşık 10 saat bekleyin. Gece yapıp sabah saçlarınızı yıkadığınızda doğal ışıltılar çok hoşunuza gidecektir. Aynı zamanda bakım da yapmış olacaksınız. Fena mı?

Etiketler:

DOĞAL YOLLARLA SAÇ RENGİ NASIL AÇILIR? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Cassandra dedi ki:

    Evet bende doğal yollarla saç reni açmak için bu yöntemi kullanıyorum.

Sayfa başına git