Doğal Renklerin Saçlarda Birleşimi

Doğal Renklerin Saçlarda Birleşimi
2 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 268 kez okundu.

Pek çok kadın saç rengini küçük yaşlarda boyatarak imaj değişikliği yapmak ister.

Ancak saçın doğal rengini kazanması, doğal saç rengi bakımıdoğal görünümlü saçlar da çok trend olabilmektedir.

Daha ileri ki yaşlarında da artık doğal saç rengine dönmek istediği anlar ve bu anlamda çalışmalara başlar. Bu çalışmalar öncelikle artık saçı boyatmama, daha sonra da uzayan ve dibi gelen saçların boyalı kısımlarını kestirmesiyle son bulur.

Fakat, kuaförlük ve saç bakım uzmanlığı bugün öyle bir teknoloji ile çalışıyor ki, kişi saçları yanmadan pembe saçlı olabiliyor, siyaha geçiş yapabiliyor hatta siyah saçları zarar görmeden sarışın dahi olabiliyor.

Ama bu çalışmaları kendi başına ya da bir arkadaşı yardımıyla ev ortamında gerçekleştirmesi imkansız. Böyle bir çalışmanın sonucu ne yazık ki yanık saçlar ve bir daha doğal haline gelmeyecek, incelmiş, yıpranmış bir görüntü olacaktır.

Bu arada her kuaförün kendi alanında belli bir uzmanlığı olduğu unutulmamalı ve güvenilmeyen, daha önceki çalışmaları görülmeyen, gösterilemeyen kuaförlere saçları emanet etmenin çok yanlış olduğu da belirtilmelidir.

Saçları yanmış kişilerin uzman ellerde nasıl sağlıklı saçlara kavuştuğunu anlatmak için yazılan bu yazıda elbette ki fotoğraflar paylaşılmalı ve bu yolda çalışmaları olacak kişilere yardımı dokunmalıdır.

Saçlara ufak ışıltılar atarak ve yoğun bakım yapılarak doğal bir renk elde etmek mümkün. Özellikle cansız saçların hacme ihtiyaç duyması nedeniyle saçı besleyerek bakım yapmak doğru bir teknik olacaktır.

Örneğin; aşağıdaki çalışmada bayanın saçlarına hafif açık renkte ışıltılar atılmış ve hacim kazandırılmıştır.

parlak saçlar

kahve, koyu ve sarı tonlarında ki bakımlı saçlar

Diğer bir örnek olarak aşağıda bulunan bayanın saçlarının ne kadar yanmış ve yıpranmış olduğu ilk fotoğrafta rahatlıkla görülebilmektedir. Ama boyatılan yeni renkle saçların doğal bir görünüme kavuştuğu, daha sağlıklı görüldüğü de açıktır.

parlak saçlar

kahve, koyu ve sarı tonlarında ki bakımlı saçlar

Son olarak sarışın ve kumral bayanları ilgilendiren sadece ufak bir renk değişikliği ile saçların nasıl sağlıklı göründüğünü ispatlayan bir örnek var.

İki fotoğraf arasında ki fark açık bir şekilde belli olmaktadır. Saç renkleri kadar saç kesimleri de insanların havalarını ve görünümlerini değiştirecektir.

parlak saçlar

kahve, koyu ve sarı tonlarında ki bakımlı saçlar

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git