Cv Nasıl Yazılır? En İyi Cv Hazırlama.

Cv Nasıl Yazılır? En İyi Cv Hazırlama.
18 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 112 kez okundu.

CV, yani özgeçmiş iş başvurusu sırasında adayların iş verenler tarafından tam olarak anlaşılması için önemli rol oynar.

Kişisel bilgileriniz,deneyimleriniz ne kadar doğru ve etkileyici bir biçimde ifade edilirse o kadar işverenin sizin hakkınızda vereceği sonucu etkileyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler kısaca şunlardır; 1.Kişisel bilgilerinizi eksiksiz verin: Doğru doğum tarihi-yeri, adres ve iletişim bilgilerinin verilmesi çok önemlidir.
2.İletişim bilgisi olarak sadece telefon numaranızı değil, e-posta adresinizi de verin.
3.Eğitim bilgilerinizi, eksiksiz yazın çünkü bu işle ilgili gerekli eğitime sahip olup olmadığınızın anlaşıldığı bölümdür.

4.İş deneyimlerini dürüstçe bildirin. Yetersiz olduklarını düşünüp iş deneyimlerinizj abartmak, yanlış ve yanıltacak bilgileri vermek sizin daha sonrasında zor duruma düşmenize sebep olabilir, sakın!
5.Sahip olduğunuz kurs ve sertifika bilgilerini ekleyin.
6.Yabancı dil bilgilerini ekleyin.Bir dil dahi biliyorsanız yazın ama çat pat konuşuyorsanız da iyi derecede olduğunuzu iddia etmeyin. 7.Burs ve ödüller kısmına da yer verin çünkü sizin aktif olduğunuz alanları gösterir.
8.Hobileri ve ilgi alanlarını unutmayın çünkü hobiler,ilgi alanları, adayın kişisel hayatında hangi alanlarda aktif olduğunu göstermek adına önemli bir bölümdür.
9.Sosyal medya bilgilerine yer verin. Bu meraklı bir işvereniniz varsa sizi daha samimi kılacaktır.

Yazan : Gamze GÜNBEK

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git