Cilt Bakımı İçin Yoğurdun Cilde Faydaları

YOĞURDUN CİLDE FAYDALARI

YOĞURDUN CİLDE FAYDALARI

Yoğurdun faydaları say say bitmiyor..

Cildinizi nemlendirip ve aydınlatmanız için tek yapmanız gereken nemli cildinize uygulayacağınız yoğurdu yaklaşık 10 dakika cildinizde bekletmek ve ardından ılık su ile durulamaktır.
İçeriğindeki nemlendirici bileşenlerin de yardımıyla yoğurtun mükemmel bir peeling görevi gördüğünü ve cildi ölü deriden arındırdığını unutmayın.

Cildinize uygulayacağınız yoğurt sayesinde gözeneklerinizde sıkılaşma ve daralma göreceksiniz.Bunun için yoğurdu yaklaşık 10-15 dakika cildinizde bekletmek ve ardından soğuk su ile durulamak yeterli olacaktır.
Asidik yapısı sebebiyle akneye sebep olan bakterileri,mantarları ve mikropları kolayca yok eder.

İster günlük diyetinize ekleyin, isterseniz cildinize maske olarak uygulayın yoğurt sayesinde sivilcelerinizin azalması mümkün olacaktır.

Diş Bakımı İçin Yoğurt

Yoğurdun içinde yer alan fosfor ve kalsiyum diş minesinin güçlenmesine ve dişteki sararma ve kötü nefes kokusuna karşı bir koruma tabakası oluşmasına da yardımcı olur. Tek yapmanız gereken dişlerinizi bir miktar yoğurt ile ovalamak ve düzenli kullanım sonrası etkilerini gözlemlemek.
Güneş yanıkları yoğurt kullanarak da tedavi edilebilir.

Yoğurdun içerisinde yer alan çinko yanmaya karşı cildi rahatlatır ve yanma sonucu olaşacak kaşıntıları azaltır.

Saçları Canlandırmak İçin Yoğurt

Cilt için birçok faydası olan yoğurt saçlarda da kullanılmaktadır. Saçlara uygulanan yoğurt onların daha sağlıklı olmasını,daha hızlı uzamasını ve nem kazanmasını sağlar. Özellikle de kuru ve yıpranmış saçlara kaybettiği nemi kazandırır. Bunun için tek yapmanız gereken yarım bardak yoğurdu karıştırıp saçınıza sürmek ve ardından saçlarınızı havluya sarıp yaklaşık 20 dakika bekletmek.

NOT: Bazı kişilerin yoğurda alerjisi olabilir. Bu sebeple maskeleri uyguladıktan sonra cildinizde kaşınma ya da kızarıklık görülüyorsa hemen cildinizi durulayın ve bir daha bu maskeleri kullanmayın.

Ayrıca unutmayın ki maske yapımında kullanacağınız yoğurdun sade, şeker katılmamış ve organik olması gerekiyor.