Çeyiz Dizme, En Güzel Çeyizler

Çeyiz Dizme, En Güzel Çeyizler
11 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 450 kez okundu.

Gerekli olanlarla birlikte bir sürü ıvır zıvır da alır ve onları güzelce saklamak için kuytu köşe arayışına girer.
Kendi annesiyle damadın annesi arasında fikir çatışması varsa yazık ona yahu.Aralarını bulmak için helâk oluyor. Birinin ak dediğine diğeri kara dediğinde gri olsun diye kendini paralıyor adeta.

Yemek takımı konusunda tatmin olacaklarını mı sanıyorsunuz. hahahaha, hayır! Hep daha güzeli onların olmalı..

Kayınvalideyle iç çamaşırı almaya çıkması gelenek, biliyorsunuz. Bunun nedeni annenin oğlunu, gelinini karşısında görünce mutlu olmasını istemesi.El mahkum kızlar,kafa dengi bir kayınvalideniz varsa istediğiniz türde çamaşırı çekinmeden alabilirsiniz,değilse de yapacak bir şey yok :/

Her şeyin muhakkak bir ikizi olmalı.Maazallah ya kaybolur ya da başına bir hal gelirse ne yaparlar sonra?
Ponpon terlik.. Tarzı ne olursa olsun o ponpon terlik muhakkak çeyizinde bulunmalı.Alt komşu tak tak sesinden deli olsa dahi..

Şeflerde bile bulunmayan mutfak gereçlerine sahip olmak istiyorlar.Mutfaklarında hiçbir eksik olmamalı! Ceviz kıracağı da önemli niye unutulsun ki ayol?!
Almak istediği şeyler mağazalarda çok mu pahalı?Onlar için sorun değil,onlar illa ki bir yerlerden benzerini daha ucuza bulurlar.

Evinde adım atacak yer kalmıyor.Ortalıkta mumya gibi ağır hareketlerle dolaşıyorlar.Babaları genelde ‘Yaaav kızım gönderelim bunları artık eve’ diye bir eda takınıyor.Hoş,onlara kalsa gece uyurken yastık dolu koliyi koynuna alıp uyuyacak.

Çeyiz düzerken sıkıntı çekmesinler diye neredeyse bir yıl öncesinden kenara para atmaya başlarlar.
Hep eksik bir şey çıkar!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git