Canlı, Doğal, Güzel Saçlara Kavuşmak İçin Öneriler

Canlı, Doğal, Güzel Saçlara Kavuşmak İçin Öneriler
27 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 225 kez okundu.

Canlı saç, Doğal saç, Güzel Saçlar hepimizin en büyük isteğidir.

Biz kadınların yapmayı en çok sevdiği şeylerin başında şüphesiz, daha güzel bir görünüme kavuşmak için ayna karşısında vakit geçirmek gelir.İçimize sinene kadar farklı farklı kıyafetler dener, vücudumuza kremler sürer, yüzümüzün her bölümüne ayrı ayrı itinayla makyaj yapar, özellikle de saçlarımızı hiç üşenmeden şekilden şekile sokarız.

Peki bu denli işlem uyguladıktan sonra saçlarımızın sağlıklı görünümünü korumak için hangi yollara başvurmamız gerektiğini hiç düşündünüz mü?
Hava kirliliğinin dahi saçlarımıza zarar vermesine rağmen tarama esnasında saçlarımızı çekerek, sürekli topuz modelleri yaparak, düzleştirici ve maşa kullanarak saçlarımızın kırılmasına daha fazla olanak sağlıyoruz.

Fakat üzülmeyin, bu olanakların bir nebze olsun azaltılması için bazı çözüm önerileri de mevcut.

Örneğin; Foliküllerdeki yağın bütün saç tellerine ulaşması gerektiği için tarama işlemine kafa derisinden başlayın. Ayrılmış uçlar, yıpranmış ve yaşlı tellerin uçlarında görülür. Bu ayrık uçların saçınızın cansız görünmesine yol açmasına engel olmak için 6 ayda bir kesim işlemi uygulatabilirsiniz.

Ayrıca saç, kesim sonrası ölü hücrelerinden arındığı için daha hızlı uzayacak ve kesim itibariyle daha hoş duracaktır. Saçınızın daha nemli ve canlı gözükmesini istiyorsanız da şampuanınızı saç tipinize uygun olarak seçmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Duş sırasında ise şampuan ile birlikte saç kremi kullanımı saç şekillendirme sırasında saçın kırılma ihtimalini ortadan kaldıracak ve daha esnek bir hal alıp güçlenmesine sebep olacaktır.

Saçının yavaş uzamasından şikayetçi olanlarımıza da ufak bir tavsiye; duştan yarım saat önce yılan yağı, susam yağı ya da badem yağını iki yumurta akıyla karıştırıp saça masaj yaparak sürmeniz kısa süre içerisinde yüzünüzde gülücüklerin açmasına sebep olacaktır.
Daha sonrasında bırakın saçlarınız omuzlarından salına salına güzelliğini göstersin, çevrenizdekileri kusursuzluğuyla büyülesin

Yazan: Gamze GÜNBEK

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git