Çamaşır Makinesi Yıkama Süresi Kılavuzda Belirtilen Süreden Daha Uzun

Çamaşır Makinesi Yıkama Süresi Kılavuzda Belirtilen Süreden Daha Uzun
4 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 209 kez okundu.

Sancaktepe Arçelik Servisi olarak en çok duyduğumuz şikayetlerden bir tanesi de çamaşır makinesinin yıkama süresinin kılavuzda belirtilen süreden daha uzun olmasıdır. Özellikle kısa programlar için bir makineyi tercih eden bayanlar kılavuzda belirtilen süreden daha uzun süren yıkamaların sonrasında hayal kırıklığına uğramaktadır. Bunun üzerine de teknik servise başvurmaktadır. Çamaşır makinesinin yıkama süresinin kılavuzda belirtilen süreden daha uzun olmasının birçok farklı sebebi bulunabilir. İşte, çamaşır makinesinin yıkama süresinin belirtilenden daha uzun olmasının sebepleri;

camasir

Su basıncının düşük olması programında daha uzun yıkama yapmasına sebep olabilir. Suyun tanzik oranının düşük olması, geliş hızının yavaş olması programı etkiler özelliktedir. Eğer ki çamaşır makinenizin belirtilenden daha uzun sürmesinin sebebi su basıncıyla alakalıysa teknik servisin yapabileceği bir şey yoktur. Böyle bir durumda ya çamaşır makinenizin yerini değiştirmeli ve suyu tanzikli gelen bir musluğa bağlatmalısınız. Ya da bir su tesisatçısı çağırarak su basıncı sorununuzu çözmelisiniz. Su basıncı sorununuzun çözülmesiyle birlikte makinenizin yıkama süresi de kılavuzda belirtilen süreye dönecektir.

Giriş geriliminin düşük olması da yıkama süresinin uzun olmasına sebep olmaktadır. Suyun girişinin gerilinin düşük olması süreyi otomatik olarak artıracaktır. Zaten makinenizde giriş gerilimi düşük olma problemi varsa makineniz süreyi uzatmasa dahi yıkamanın kaliteli olması için siz yıkama süresini uzatmalısınız. Böyle bir problem için Soğanlık Arçelik Servisi yardımı alarak makinenizde meydana gelen giriş gerilimi probleminin düzelmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede makineniz kılavuzda belirtilen sürede yıkamalarını yapacaktır. Çamaşırlarınızın yıkanma kalitesi de düşmemiş olacaktır.

Çamaşır makinenizde su giriş sıcaklığının düşük olması da yıkama süresini uzatan etmenler arasında bulunmaktadır. Çamaşır makinesinin yıkama yaptığı esnada suyun soğuk olarak gelmiş olması, makinenin aldığı soğuk suyu önce ısıtmak için çalışacağını gösterir. Makine önce suyu ısıtır ve yıkama işlemine daha sonra başlar. Doğal olarak yıkama süresi de kılavuzda belirtilen sürenin üstüne çıkmış olacaktır. Yıkama süresinin kılavuzda belirtilen seviyeye gelmesi için Çekmeköy Arçelik Servisi çağırarak su giriş sıcaklığının normal seviyeye gelmesini ve doğal olarak yıkamalarınızın da kılavuzda belirtilen sürede bitmesini sağlayabilirsiniz.

Çamaşır makinesindeki çamaşırları yerleştirmeniz de önem taşımaktadır. Eğer ki makineye çamaşırları düzgün bir şekilde yerleştirmediyseniz makine otomatik olarak kendini sıkma ve düzeltme sistemine alacaktır. Kendini almış olduğu bu program düzeltme işlemi yaptığından dolayı sizin çamaşırlarınızın yıkanma süresini uzatacaktır. Bu tarz bir süre uzama problemiyle karşılaşmak istemiyorsanız, çamaşırlarınızı makineye atarken düzgün bir şekilde yerleştirmelisiniz. Böylelikle yıkamalarınız. kılavuzda belirtilen süreden daha uzun sürmez.

Çamaşır makinenizi bir programa ayarladıktan sonra ekstra olarak durulama sayasını ya da sıkma sayısını artırmanız makinenizin ekstra işlem yapmasına sebep olacaktır. Doğal olarak çamaşırlarınızın yıkanma süresini de uzatacaktır. Çamaşırlarınızın kılavuzda belirtilen sürede çıkmasını istiyorsanız ek olarak işlem eklememelisiniz. Ayrıca Bosch markalı beyaz eşya klima ve kombi cihazlarınızda yaşadığınız daha farklı sorun ve sorularınız için https://www.cekmekoyboschservisi.biz/ sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git