Ballı Sütün Çocuklara ve Bize Yararı Nedir?

Ballı Sütün Çocuklara ve Bize Yararı Nedir?
2 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 175 kez okundu.

Ballı Sütün Faydaları oldukça fazla.

Eskiden beri bilinen bu faydalı içecek, maalesef artık çok da rağbet görmüyor. Gerek çocuklar, gerekse büyükler için büyük şifa kaynağı olan ballı sütü pek fazla içen yok.  Özellikle çocukluk döneminden sonra yaş ilerledikçe kimse bu nefis ve faydalı içeceğin yanına bile uğramıyor. Bunun yerine kola, şekerli meyve suları ve katkılı pek çok içecek tüketiliyor.

Ballı sütün yararı  sadece çocukların değil, yetişkinlerinde bağışıklık sistemlerini ve kemik sağlıklarına korumak ve güçlendirmek için tüketmeleri gereken bir besindir.

Hem yetişkinlerin hem de çocukların vücutları için gereken vitamin ve kalsiyum değerlerini alabilmeleri için en az bir bardak tüketmeleri gerekir. Hele ki hamilelik dönemindeki i bayanların  kalsiyum iki kat fazla ihtiyaç duymaları sebebiyle normal insanlardan  iki kat fazla süt ve türevi besinle tüketmeleri gerekmektedir.

Süt, hem anne hem de bebek sağlığı için mutlaka alınması gereken bir gıdadır. Kemiklerin sağlam olması, güçlü bağışıklık sistemi, boy uzaması, ileriki yaşlarda kemik erimesi rahatsızlığını ortaya çıkmaması için bol miktarda süt tüketmek gereklidir. Bal sarılığa, karaciğere, vereme ve kabızlığa iyi gelen, cilde güzellik veren, zeka gelişimini destekleyen, ayrıca da iştahı açan bir besindir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git