2018 Bindallı Modelleri ve Kına Kaftanları

Yıllar geçse de, dünya modernleşsede birçok önemli gelenek zamana dayanamayarak yok olsa da değerini yitirmeyen, zaman içinde daha da  da gelişen değerlerimiz de vardır. Kına gecesi ve Kına eğlencesi günümüzde bile vazgeçilmeyen eğlencelerden biridir. Kına gecelerinin olmazsa olmazı bindallılar da bunlardan biri.

Düğün herkesin kendi kişisel zevklerine göre farklılık gösterse de kına geceleri için durum biraz daha farklıdır. Kına gecesi kültürümüzün vazgeçilmezi  olduğundan toplumun hangi kesimine ait olursanız olun her zaman kına eğlencesi yapılır.

Kına Kaftanı ve Bindallı modelleri

Kına gecelerinde hanımlar genellikle abiye tercih ederler. Fakat bu genelleme “bindallı”nın giyilmesine engel değil. Son zamanlarda genellikle kına yakma vakti geldiğinde gelinimizin üzerinde bindallılar ortaya çıkıveriyor. Genç kızlara da epey yakışıyor. Zaman zaman bindallı modelleri de değişen zamana ayak uyduruyor. Klasik bindallı modellerinden, Osmanlı tarzı bindallı modellerine kadar pek çok tarzda bindallılar bulmak mümkün. Kına kaftanı ve bindallı  modellerini “2018 Kına Kaftanı ve Bindallı Modelleri” başlığında yeni evlenecek genç bayanlarımıza sunuyoruz.

Geleneksel Bindallı; Kırmızı Bindallı Modelleri

Kına gecelerinin en çok tercih edilen bindallı renkleri arasında olan kırmızı bindallılar sadece gelin tarafından değil, gelinin yakın arkadaşları tarafından da  sıklıkla tercih ediliyor. Geleneksel kırmızı bindallılar son zamanlarda modern desenler ile harmanlanarak yeni tarz kırmızı kına kaftanı ve bindallı modelleri de bulmak mümkün.

Her bütçeye uygun bulunabilecek bindallı fiyatları ile kendinize en uygun renk ve modeli seçebilirsiniz. Kırmızıdan şaşmak istemeyen hanımlar için kırmızı renk abiye ve bindallı birleşimlerine bakarak sadece ayrı ayrı almak yerine beraber de tercih edebileceklerini söyleyebiliriz.

Asaletin ve Estetiğin Rengi; Mor Bindallılar

Kırmızı renkten sonra en çok tercih edilen modeller mor kına kaftanı ve bindallı modelleridir. Bu durum 2018 bidallı modelleri içinde de geçerlidir. Göşterişli, asaletli ve estetik bir renk olan mor, dore veya lame işlemelerini de üzerinde rahatlıkla taşıyabilecek bir renk.


Tarihi Esintiler; Osmanlı Tarzı Bindallı

Osmanlı’nın görkemli saray giysilerinden yola çıkılarak tasarlanmış Osmanlı tarzı kaftan ve bindallı modelleri özellikle zengin kesim tarafından tercih ediliyor. Son dönemde tarih dizilerinin ve filmlerin de etkisi ile Osmanlı merakının artması  bindallılar da da kendini gösterdi. Organizasyon firmaları tarafından hazırlanan konsept kına gecelerinin vazgeçilmezleri arasında olan Osmanlı konseptinde Osmanlı tarzı bindallı ve kına kaftanlarını görebiliriz.

Bunlardan farklı olarak daha renkli ve farklı tasarımlara sahip kına giysileri de mevcut. Özellikle gösterişe meraklı hanımları ve abartılı renkleri seven bayanların tercih edebileceği bindallılar için 2018 kına giysi ve modellerine bakabilirler.  Bir kere kullanacağınız bu kıyafetleri illaki satın almanız gerekmiyor, kiralayarak daha uyguna da getirebilirsiniz.