2017 İlkbahar Gelinlik Modelleri

2017 İlkbahar Gelinlik Modelleri
7 Mart 2017 tarihinde eklendi, 262 kez okundu.

2017 Gelinlik Modelleri Görücüye Çıktı

2017 yılına damgasını vuracak modacıların en yeni tasarımlarını sergilediği New York Gelinlik Moda Haftası (Bridal Fashion Week) sona erdi. Tabi bize de geride bıraktığımız haftaya bakıp 2017 yılının en trend gelinliklerini incelemek düştü. Geçen senenin 3-D çiçek detaylı gelinliklerini ve geniş boyun açıklığına sahip modellerde görmek hala mümkün. Abartılı çiçek desenleriyle süslü gelinlikler kadar şık minimal tasarımlarda göze çarpıyor.

Gelinlik tasarımları gittikçe cesur çizgilere taşınırken, boynu derinlemesine açıkta bırakan gelinlikler cesur ve fiziğini ön plana çıkarmak isteyen gelinlerin hayallerini süsleyecek gibi görünüyor. Derin V-boyun stili tasarımları Machesa, Oscar de la Renta, Lela Rose gibi modacılar başta olmak üzere tüm kreasyonlarda görmek mümkün. Kesin olan bir şey var ise, tasarımcılar 2017 yılında gelinleri abartılı, kendini gösteren, zarif tasarımlarla modern bir görünüme kavuşturmak istiyor.

Ha tabi omuzları unutmamak lazım. Omuzları açıkta bırakan tasarımlar, kadın hazır giyim dünyasından sonra, gelinlikleri de etkilemeye başlıyor. Bu yeni trendi minimal tasarımlar kadar süslü (ornate) gelinlik modellerinde görmek mümkün. Ünlü modacı J.Mendel bu tarz tasarımlarda şıklığı ön plana çıkartırken, Sachin & Babin daha romantik bir hava yakalamaya çalıştığı görülüyor. Marchesa, Reem Acra ve Christos koleksiyonlarında da bu trendi görmek keyifliydi.

Beyaz dışında renklere de yer verilen tasarımlarda, Pantone yılın renkleri olarak adlandırdığı Quartz ve Serenity geleneklerin dışına çıkmak isteyen gelinler için seçenek olabilir. Mira Zwillinger, Romona Keveza, Naeem Khan ve Hayley Paige gül kırmızısı kreasyonlarıyla romantic bir hava oluştururken, Monique Lhuillier, Angel Sanchez, J.Mendel and Jenny Packham “mavimsi” gelinlik tasarımlarıyla podyuma çıktılar.

Gelinlik Moda Haftası’nın öne çıkan modelleri için aşağıya göz atabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git